Kadetknije Srbije treći put uzastopno u polufinalu SP !

KADETKINJE – XII SP 2011.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije igraće treći put uzastopno u polufinalu SP. Kadetkinje Srbije će u subotu igrati u polufinalu protiv pražene ekipe iz meča Kina – Turska, koji će početi u 16,30 časova. Ukoliko Turska bude rival, meč u subotu će početi u 15,30 časova po našem vremenu, a ukoliko rival bude Kina, meč će početi u 18,00 časova po našem vrmenu. Srbija je danas u Ankari ostvarila treću pobedu u F četvrtfinalnoj grupi na XII SP 2011. u Turskoj i kao prvoplasirana selekcija u grupi izborila plasman u polufinale. Srbija je danas u Ankari, u 3. kolu, pobedila Poljsku sa 3:1, po setovima 25:19, 24:26, 26:24 i 25:21, posle 101 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 170 gledalaca, a sudili su Eldar Zulfugarov iz Azerbejdžana i Džafar Ebrahim Ali iz Bahreina.

SRBIJA: POPOVIĆ (9), MITROVIĆ (2), LAZIĆ, ČANAK (8), SIMIĆ, DŽAMIĆ, KUBURA, ČIKIRIZ (19), LUKIĆ (12), BUŠA (24), MIRKOVIĆ (4), STEPANOVIĆ. TRENERI: MILAN GRŠIĆ I DEJAN STOJKOVIĆ.

POLJSKA: TVARDOVSKA (1), JANICKA (16), ŠIMANSKA, GLAZ (12), FLAKUS (8), VOJČIK (10), GRAJBER (3), HOJNACKA (7), GAJEVSKA (4), TOBIJAŠ (2), KORABIJEC, STROZIK (2). TRENERI: ANDŽEJ PEC I MARSIN VOJTOVIČ.

Ostvarile su kadetkinje Srbije zacrtano i izborile plasman u polufinale SP. U meču koji je obilovao preokretima, Srbija je uspela da osvoji potrebna dva seta za plasman među četiri najbolje reprezentacije na svetu, a potom da zabeleži i treću uzastopnu pobedu u četvrtfinalnoj grupi i tako nastavi sjajnu seriju odličnih rezultata.

U prvom setu, odličnom igrom, naročito posle drugog tehničkog tajm – auta, Srbija je uspela d slomi otpor Poljakinja i reši taj deo igre u svoju korist sa 25:19 i 1:0 u setovima.

U drugom setu se vodila izjednačena borba, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. U finišu, Srbija je stigla do dve vezane set lopte (24:22), da bi Poljska osvojila četiri uzastopna poena (24:26) i izjednačila na 1:1 u setovima.

Ipak, najuzbudlivije je bilo u trećem setu. Posle početnog izjednačenja, Srbija je povela sa 12:7, a onda je usledio preokret. Poljakinje su serijom 8:0 stigle do prednosti od tri poena (15:12). U nastavku, Srbija je ponovo povela sa 19:18, a onda Poljska sa 20:19. Usledila je rezultatska neizvesnost i igra poen za poen sve do 22:22, kada je Poljska osvojila dva uzastopna poena i stigla do dve set lopte (24:22). Tada je došao red na Srbiju da napravi preokret. Sa četiri uzastopna poena, Srbija je rešila treći set u svoju korist sa 26:24, povela sa 2:1 i izborila plasman u polufinale SP.

Četvrti set je bio stvar rutine u kome su kadetkinje Srbije smirenom igrom okončale meč sa 3:1.

Pobeda protiv Poljske i plasman u polufinale SP bili su istovremeno i pokloni za Katarinu Čanak i Nikolinu Lukić, koje danas proslavljaju 16, odnosno 17. rođendan.

Petak je na SP u Turskoj slobodan dan.

Kadetkinje Srbije će u polufinalu, u subotu, igrati protiv Turske od 15,30 časova po našem vremenu ili protiv Kine od 18,00 časova po našem vremenu.

KADETKINJE – XII SP 2011. – ANKARA, TURSKA (12. – 21. AVGUST) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

ČETVRTFINALNE GRUPE:

F GRUPA (DVORANA BAŠKENT):

1. KOLO – UTORAK, 16. AVGUST:

SRBIJA – BRAZIL          3:2 (26:28, 21:25, 25:21, 25:17, 17:15)

POLJSKA – JAPAN         3:1 (25:23, 25:17, 21:25, 25:20)

2. KOLO – SREDA, 17. AVGUST:

SRBIJA – JAPAN            3:0 (25:17, 25:12, 25:20)

BRAZIL – POLJSKA        3:2 (25:17, 24:26, 27:29, 25:22, 15:7)

3. KOLO – ČETVRTAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA        3:1 (25:19, 24:26, 26:24, 25:21)

E GRUPA (DVORANA BAŠKENT):

KINA – ARGENTINA       3:0 (25:17, 25:19, 25:7)

TURSKA – NEMAČKA     3:0 (25:13, 25:20, 25:13)

KINA – NEMAČKA          3:0 (25:23, 25:23, 25:11)

TURSKA – ARGENTINA  3:0 (25:14, 25:18, 25:18)

NEMAČKA – ARGENTINA     3:0 (25:21, 25:16, 25:16)

TURSKA – KINA                        17,30 (16,30)

TABELA:

1. CHN       2    2    0    6:0       6

2. TUR        2    2    0    6:0       6

3. GER        3    1    2    3:6       3

4. ARG        3    0    3    0:9       0

Po dve prvoplasirane selekcije igraće u polufinalu, dok će treće i četvrte reprezentacije igrati u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta.

Propozicijama FIVB, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod.

Propozicijama FIVB, plasman ekipa sa istim brojem bodova određuje se na prvo na osnovu broja pobeda. Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu set količnika. Ukoliko je set količnik identičan, plasman se određuje na osnovu poen količnika.

GRUPE ZA PLASMAN OD 9. – 16. MESTA:

G GRUPA (ARENA ANKARA):

TAJLAND – EGIPAT       3:0 (25:15, 25:12, 25:22)

SAD – SLOVAČKA          3:0 (27:25, 25:20, 25:19)

SAD – TAJLAND            3:0 (33:31, 25:10, 25:22)

SLOVAČKA – EGIPAT     3:0 (25:21, 25:20, 25:19)

SLOVAČKA – TAJLAND  3:2 (18:25, 25:17, 16:25, 25:17, 17:15)

SAD – EGIPAT               3:0 (25:16, 25:15, 30:28)

TABELA:

1. USA        3    3    0    9:0       9

2. SVK        3    2    1    6:5       5

3. THA        3    1    2    5:6       4

4. EGY        3    0    3    0:9       0

H GRUPA (ARENA ANKARA):

ITALIJA – ALŽIR                  3:0 (25:8, 25:16, 25:18)

MEKSIKO – PORTORIKO     3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

ITALIJA – PORTORIKO  3:1 (25:15, 16:25, 25:17, 25:14)

MEKSIKO – ALŽIR         3:0 (25:18, 25:16, 25:15)

4. ALG        2    0    2    0:6       0

Po dve prvoplasirane selekcije igraće u razigravanju za plasman od 9. – 12. mesta, dok će treće i četvrte reprezentacije igrati u razigravanju za plasman od 13. – 16. mesta.