Srbija – Brazil 3:2

KADETKINJE – XII SP 2011.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu u F četvrtfinalnoj grupi na XII SP 2011. u Turskoj. Srbija je danas u Ankari, u 1. kolu, pobedila Brazil sa 3:2, po setovima 26:28, 21:25, 25:21, 25:17 i 17:15, posle 141 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 130 gledalaca, a sudili su Aziz Jener iz Turske i Džafar Ebrahim Ali iz Bahreina.

SRBIJA: POPOVIĆ (13), MITROVIĆ (2), LAZIĆ (1), ČANAK (7), SIMIĆ, DŽAMIĆ, KUBURA (1), ČIKIRIZ (18), LUKIĆ (19), BUŠA (20), MIRKOVIĆ (3), STEPANOVIĆ. TRENERI: MILAN GRŠIĆ I DEJAN STOJKOVIĆ.

BRAZIL: IZABELA, NAJANE (2), NATALIJA, KARLA (1), GABI (25), ROZAMARIJA (13), VALKIRIJA (11), PAULA (3), JULIJANA, RAKEL (13), STEFANI, NAJARA (5). TRENERI: MAURISIO TOMAS I ALEKSANDRE DANTAŠ BORGES FERANTE.

Posle pravog trilera, koji je trajao više od dva časa, Srbija je porazila još uvek aktuelnog prvaka sveta, Brazil, sa 3:2, u utakmici, koja je obilovala rezultatskim preokretima. Srbija je posle dva seta bila vrlo blizu poraza, ali su izabranice Milana Gršića tokom naredna tri seta nadoknadile sve propušteno i zasluženo slavile i uz to osvojile dva vredna boda na putu ka polufinalu.

U prvom setu, ekipe su se smenjvale u vođstvu do prvog tehničkog odmora, posle kojeg je Srbija naravila ostenu razliku i da drugom tehničkom tajm – autu vodila sa 16:9. Usledila je neverovatna serija Brazilki od 8:0, posle koje se igralo poen za poen, da bi Srbija povela sa 21:19. Ponovo je Brazil u seriji osvajao poene i posle 5:0 stigao do tri vezane set lopte. Ipak, Srbija je izjednačila i posle četvrte set lopte Brazila stigla do svoje prve set lopte. Usledile su dve greške, koje su Brazilu donele 28:26 i vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu viđena je slična slika kao prvom, s tim što su posle prvog tehničkog tajm – auta Brazilke imale pet poena prednosti (14:9), baš kao i na drugom tehničkom odmoru (16:11). Smanjila je Srbija na 17:15, da bi Brazil poveo sa 20:15. Ponovo je Srbija napravila seriju od 4:0 i stigla na samo poen zaostatka. Ponovo je Brazil stigao do 3 poena viška (22:19 i 23:20), a zatim i do tri set lopte i iskoristio prvu za 25:21 i 2:0 u setovima.

Treći set je pripao Srbiji posle bolje igre u završnici seta, kada su izabranice Milana Gršića greške svele na minimum i precioznom igrom stigle do 25:21 i 2:1 u setovima za Brazil.

U četvrtom setu, posle početnog izjednačenja, Srbija je stigla do prednosti, koju je uspešno održvala do finiša. Posle drugog tehničkog odmora Srbija je stigla do 22:15, Brazil smanjio na 22:17, a zatim Srbija stigla do 24:17 i iskoristila prvu set loptu za izjednačenje u setovima na 2:2.

Posle početnih 3:0 za Brazil, Srbija je osvojila dva poena. Brazil je potom napravio neverovatnu seriju 6:0 za čak sedam poena prednosti (9:2). Sa četiri uzastopna poena Srbija se približila na 10:7, a potom i na 11:9. Usledila su nova tri poena za prvo vođstvo Srbije u petom setu (12:11). Tada je Brazil ponovo preokrenuo skor i sa dva vezana poena stigao do dve meč lopte (14:12). Nije se Srbija predavala i sa tri vezana poena stigla do svoje prve meč lopte (15:14). Nije Srbija iskoristila prvu, ali jeste drugu meč loptu za konačnih 17:15 i 3:2 za Srbiju.

IZJAVA MILANA GRŠIĆA

ZJAVA NATAŠE ČIKIRIZ

IZJAVA NIKOLINE LUKIĆ

IZJAVA NADE MITROVIĆ

Kadetkinje Srbije će sutra, u 2. kolu F četvrtfinalne grupe, igrati protiv Japana od 14,00 časova po našem vremenu.

KADETKINJE – XII SP 2011. – ANKARA, TURSKA (12. – 21. AVGUST) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

ČETVRTFINALNE GRUPE:

F GRUPA (DVORANA BAŠKENT):

1. KOLO – UTORAK, 16. AVGUST:

SRBIJA – BRAZIL          3:2 (26:28, 21:25, 25:21, 25:17, 17:15)

POLJSKA – JAPAN         3:1 (25:23, 25:17, 21:25, 25:20)

E GRUPA (DVORANA BAŠKENT):

KINA – ARGENTINA       3:0 (25:17, 25:19, 25:7)

TURSKA – NEMAČKA     3:0 (25:13, 25:20, 25:13)

NEMAČKA – ARGENTINA     12,30 (11,30)

TURSKA – KINA                        17,30 (16,30)

Po dve prvoplasirane selekcije igraće u polufinalu, dok će treće i četvrte reprezentacije igrati u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta.

Propozicijama FIVB, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod.

Propozicijama FIVB, plasman ekipa sa istim brojem bodova određuje se na prvo na osnovu broja pobeda. Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu set količnika. Ukoliko je set količnik identičan, plasman se određuje na osnovu poen količnika.

GRUPE ZA PLASMAN OD 9. – 16. MESTA:

G GRUPA (ARENA ANKARA):

TAJLAND – EGIPAT       3:0 (25:15, 25:12, 25:22)

SAD – SLOVAČKA          3:0 (27:25, 25:20, 25:19)

TAJLAND – SLOVAČKA  12,30 (11,30)

SAD – EGIPAT               15,00 (14,00)

H GRUPA (ARENA ANKARA):

ITALIJA – ALŽIR                  3:0 (25:8, 25:16, 25:18)

MEKSIKO – PORTORIKO     3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

PORTORIKO – ALŽIR     20,00 (19,00)

Po dve prvoplasirane selekcije igraće u razigravanju za plasman od 9. – 12. mesta, dok će treće i četvrte reprezentacije igrati u razigravanju za plasman od 13. – 16. mesta.