Spektakl za 1400 gledalaca u Kladovu – Srbija i Grčka na prvenstvu Evrope

KADETKINJE – KVALIFIKACIJE ZA IX EP 2011.

Kadetkinje Srbije, aktuelne vicešampionke Evrope, osvojile su, bez poraza, prvo mesto na turniru A grupe II runde kvalifikacija za IX EP 2011. u Kladovu i zajedno sa Grčkom izborile učešće na prvenstvu Evrope. Srbija je večeras, u 5. kolu, savladala Hrvatsku sa 3:1, po setovima 23:25, 25:17, 25:16 i 26:24, posle 103 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Jezero u Kladovu posmatralo je 1400 gledalaca, a sudili su Milan Todorov iz Bugarske i Veronika Mioara Ivan iz Rumunije.

SRBIJA: POPOVIĆ (7), MITROVIĆ (10), TOMIĆ (19), RAIČEVIĆ, DŽAMIĆ (5), MILENKOVIĆ (1), SIMIĆ, ČIKIRIZ (4), BUŠA (15), MIRKOVIĆ, ANTANASIJEVIĆ (2), STEPANOVIĆ. TRENERI: MARIJANA BORIČIĆ I MILAN GRŠIĆ.

HRVATSKA: ĆAĆIĆ, BOJANJAC (1), MATIKIO, VUKASOVIĆ (8), PIVAC, JURIŠIĆ (1), MILOŠ (11), KLARIĆ (18), MLINAR (5), ŠUNJIĆ (9), MAMIĆ, BAŠELOVIĆ (1). TRENERI: NINO MATJAČIĆ I DARIO FANČOVIĆ.

Tokom čitavog meča, pored podrške 1400 gledalaca sa tribina, Srbiju je bodrila i kompletna reprezentacija Grčke, kojoj je osvajanje jednog seta Srbije protiv Hrvatske značilo plasman na EP u Turskoj.

Hrvatska je odlično počela meč i povela, dok su kadetkinje Srbije bile prilično nervozne. U finišu, Srbija je povela sa 23:22, Hrvatska izjednačila i potom sa dva asa Laure Miloš stigla do vođstva od 1:0.

U drugom setu izabranice Marijane Boričić su zaigrale svoju pravu igru i već posle 3:0 prinudile Nina Matjačića da zatraži tajm – aut. Na prvom tehničkom odmoru bilo je 8:4, a na drugom 16:10 za Srbiju. Do kraja, Srbija je održavala rezultatsku razliku, a kada je Sara Milenković, kapiten Srbije, as servisom osvojila 25 poen za domaćina, počelo je slavlje srpskih i grčkih kadetkinja.

U nastavku meča, vidno indisponirane, Hrvatice su mnogo grešile, a Srbija igrala sve bolje i bolje. Na prvom tehničkom tajm – autu u trećem setu bilo je 8:2, a na drugom 16:7 za Srbiju. Razlika je bila čak 11 poena, a na kraju 25:16 za 2:1 u setovima za Srbiju.

U četvrtom setu, Srbija je povela već na startu, na prvom tehničkom odmoru bilo je 8:4, ali je Hrvatska uspela da izjednači na 11:11. Igralo se potom poen za poen, da bi Hrvatska na drugi tehnički tajm – aut otišla sa prednošću od jednog poena (15:16). Usledilo je vođstvo gošći od 18:16, da bi Srbija izvanrednim servisima Nade Mitrović i serijom 3:0 preokrenula rezultat. Uzvratile su Hrvatice sa dva uzastopna poena, pa je nastavljana borba za svaku loptu. Finiš je pripao Hrvatskoj, koja je stigla do dve vezane set lopte, koje nije iskoristila. Prvo je na servisu pogrešila Laura Miloš, da bi Bjanka Buša izjednačila na 24:24. As Bjanke Buše doneo je Srbiji prvu meč loptu, da bi Nada Mitrović blokom okončala susret za trijumf Srbije od 3:1.