BPS gensp

Treća maksimalna pobeda Srbije – sutra protiv Hrvatske od 17,30

KADETKINJE – KVALIFIKACIJE ZA IX EP 2011.

Kadetkinje Srbije, aktuelne vicešampionke Evrope, ostvarile su treću pobedu na turniru A grupe II runde kvalifikacija za IX EP 2011. u Kladovu. Srbija je večeras, u 4. kolu, savladala Austriju sa 3:0, po setovima 25:22, 25:23 i 25:13, posle 74 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Jezero u Kladovu posmatralo je 500 gledalaca, a sudili su Veronima Mioara Ivan iz Rumunije i Roberto Boris iz Italije.

SRBIJA: POPOVIĆ (11), MITROVIĆ (5), TOMIĆ (12), RAIČEVIĆ, DŽAMIĆ, MILENKOVIĆ (4), SIMIĆ, ČIKIRIZ (3), BUŠA (11), MIRKOVIĆ (2), ANTANASIJEVIĆ, STEPANOVIĆ. TRENERI: MARIJANA BORIČIĆ I MILAN GRŠIĆ.

AUSTRIJA: ČEP, MARKOVIĆ (7), TALETOVIĆ (3), MORI, ERHART (7), FALTA (2), BAJDE, HUBER, ENTAHER, GRAF (6), KAC (7), VIDER (2). TRENERI: MATUS KALNI I LI ĆING.

Zabeležila je Srbija treći maksimalni trijumf u Kladovu, ali teže nego što je bilo ko mogao da pretpostavi. Kadetkinje Austrije, koje su do sada na turniru osvojile samo jedan set, i to protiv Portugalije, pošteno su namučile prvog favorita u Kladovu.

U prvom setu se vodila izjednačena borba sve do finiša, kada je Srbija zahvaljujući iskustvu i boljoj igri stigla do vođstva od 1:0.

U drugom setu viđena je slična situacija. Smenjivale su se ekipe u vođstvu, da bi u finišu izabranice Marijane Boričić pokazale da su kvalitetnije, što je rezultiralo vođstvom od 2:0.

Tek u trećem setu viđena je prava, prepoznatljiva igra Srbije, koja je na prvom tehničkom odmoru imala prednost od pet poena (8:3), a na drugom deset (16:6). Do kraja, Srbija je rutinskom igrom održavala razliku za konačnih 3:0 u setovima.

Da bi i teoretski obezbedile plasman na EP u Turskoj, kadetkinje Srbije moraju sutra protiv Hrvatske da osvoje jedan set.

IZJAVA SARE MILENKOVIĆ

IZJAVA SRNE MARKOVIĆ, PRIMAČA AUSTRIJE

IZJAVA MARIJANE BORIČIĆ

Srbija će sutra, u poslednjem, 5. kolu, igrati protiv Hrvatske od 17,30 časova.

KADETKINJE – KVALIFIKACIJE ZA IX EP 2011. (05. – 09. JANUAR) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA: