Grkinje ubedljive na startu

KADETKINJE – KVALIFIKACIJE ZA IX EP 2011.

Ženska kadetska reprezentacija Grčke ostvarila je maksimalnu pobedu na startu turnira A grupe II runde kvalifikacija za IX EP 2011. Grčka je danas u Kladovu, u meču 1. kola, savladala Austriju sa 3:0, po setovima 25:17, 25:15 i 25:16, posle 76 minuta igre. Utakmicu je posmatralo 100 gledalaca, a sudili su Milan Todorov iz Bugarske i Veronika Mioara Ivan iz Rumunije.

Grčka je bila dominantna tokom čitavog meča. Istina, Austrija je odlično počela utakmicu i povela sa 4:1, ali posle tajm – auta, koji je zatražila Karolina Barzuka, selektor Grčke, došlo je do potpunog preokreta. Grčka je na prvom tehničkom odmoru imala jedan, a na drugom tri poena prednosti i razliku je do kraja uvećavala. U drugom setu, Grkinje su od starta zaigrale snažno i tom delu igre Austrijankama prepustile svega 15 poena. U trećem setu, izjednačena borba se vodila do drugog tehničkog odmora, kada je Grčka preuzela kontrolu igre i rezultat i zasluženo ostvarila maksimalnu pobedu.