Kadeti Srbije pobedili Moldaviju

KADETI – HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2012.

Muška kadetska reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu na Halkbank Balkanskom prvenstvu 2012. u Čiajni, u Rumuniji. Srbija je danas, u 2. kolu A grupe, pobedila Moldaviju sa 3:1, po setovima 22:25, 25:11, 25:17 i 25:15, posle 89 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Konkordija u Čiajni posmatralo je 80 gledalaca, a sudli su Saulea Georgija iz Rumunije i Mustafa Čoban iz Turske.

SRBIJA: BRKOVIĆ (2), EREMIĆ (10), MILUTINOV (19), SIMIĆ (6), VELIČKOVIĆ (9), STOKOVIĆ (6), KOVAČEVIĆ (4), TRIFUNOVIĆ, SMILJANIĆ, DODIĆ (2), VILIMANOVIĆ, MILOŠEVIĆ. TRENERI: MILAN ĐURIČIĆ I MILIVOJE RADISAVLJEVIĆ.

MOLDAVIJA: ŠČERBIN (10), POPADIJUK (12), ČIRIJAK, BOGOS (7), PALAČI, JURKO (2), FLOREA (15), KOŽOKARU, MODOROV, ČITINIJUK (2), HANKU, ČOBANU. TRENERI: A. DUDIKOV I V. KOŽOKARU.

Kadeti Srbije su ostvarili prvi trijumf u Rumuniji, protiv Moldavije, u meču, u kome su, posle lošeg početka, dobrom igrom slomili otpor rivala i zasluženo slavili.

Početak meča nije obećavao ništa dobro, jer je Moldavija od starta kontrolisala rezultat i nije dozvolila Srbiji da se približi.

Nastavak igre je doneo očekivan epilog. Izabranici Milana Đuričića su u drugom setu Moldavcima prepustili samo 11 poena i najavili trijumf.

Samo na početku trećeg seta, Moldavija je uspevala da zadrži rezultatski priključak, da bi potom Srbija preuzela potpunu kontrolu meča i slavila sa 3:1.

Kadeti Srbije će sutra, u poslednjem, 3. kolu A grupe, igrati protiv Bugarske od 13,00 časova po našem vremenu.

KADETI – BALKANSKO PRVENSTVO 2012. – BUKUREŠT (DVORANA KONKORDIJA, ČIAJNA (PREDGRAĐE BUKUREŠTA)), RUMUNIJA (18. – 22. JUL) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

A GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 18. JUL:

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA         2:3 (25:17, 22:25, 25:21, 21:25, 11:15)

BUGARSKA – MOLDAVIJA          3:0 (25:14, 25:13, 25:18)

2. KOLO – ČETVRTAK, 19. JUL:

SRBIJA – MOLDAVIJA          3:1 (22:25, 25:11, 25:17, 25:15)

BUGARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:0 (25:19, 25:19, 25:15)

TABELA:

1. BUL        2    2    0    6:0       6

2. SRB        2    1    1    5:4       4

3. BIH         2    1    1    3:5       2

4. MLD        2    0    2    1:6       0

3. KOLO – PETAK, 20. JUL:

SRBIJA – BUGARSKA           14,00 (13,00)

BOSNA I HERCEGOVINA – MOLDAVIJA        19,00 (18,00)

B GRUPA:

TURSKA – GRČKA               3:1 (23:25, 25:23, 25:17, 27:25)

RUMUNIJA – CRNA GORA    3:0 (25:14, 25:17, 25:15)

TURSKA – CRNA GORA       3:0 (25:22, 25:11, 25:21)

RUMUNIJA – GRČKA           3:0 (25:17, 25:21, 25:21)

TABELA:

1. ROU       2    2    0    6:0       6

2. TUR        2    2    0    6:1       6

3. GRE        2    0    2    1:6       0

4. MNE       2    0    2    0:6       0

GRČKA – CRNA GORA         12,00 (11,00)

TURSKA – RUMUNIJA          17,00 (16,00)

NEDELJA, 22. JUL:

FINALE:                                    16,00 (15,00)

MEČ ZA TREĆE MESTO:             14,00 (13,00)

MEČ ZA PETO MESTO:               12,00 (11,00)

MEČ ZA SEDMO MESTO:           10,00 (09,00)

Propozicijama BVA, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod.

Po pravilima BVA, plasman ekipa sa istim brojem bodova se određuje prvo na osnovu broja pobeda, zatim na osnovu set količnika, a ukoliko je i broj pobeda i set količnik identičan, na osnovu poen količnika.