BPS gensp

Srbija u E četvrtfinalnoj grupi, savladana Španija sa 3:1

KADETI – XII SP 2011.

Muška kadetska reprezentacija Srbije plasirala se u E četvrtfinalnu grupu na XII SP 2011. u Argentini. Srbija je danas u Baija Blanki, u poslednjem, 3. kolu D grupe, savladala Španiju sa 3:1, po setovima 21:25, 28:26, 25:22 i 25:21, posle 101 minuta igre i tako zauzela drugo mesto u grupi.

Utakmicu u dvorani Osvaldo Kasanova posmatralo je 300 gledalaca, a sudili su Ivajlo Ivanov iz Bugarske i Nikolas Kasado iz Argentine.

SRBIJA: KOVAČEVIĆ (26), MEDIĆ (16), ILINČIĆ, BRĐOVIĆ (4), Č. STANKOVIĆ (1), KATIĆ (5), OKOLIĆ (10), POPOVIĆ, M. STANKOVIĆ (1), PANTIĆ, ŽARKOVIĆ (8), BLAGOJEVIĆ (6). TRENERI: MILAN ĐURIČIĆ I MILIVOJE RADISAVLJEVIĆ.

ŠPANIJA: MONTERO, TRINIDAD (2), RAMIRES, KABRERA, DE DIJEGO, MUNJOS, VIHIL (14), VILJENA (13), OSORIO (8), FOMES (13), BARIOS (6), GONSALES (9). TRENERI: RIKARDO MALDONADO BRUMAN I MIGEL RIVERA RODRIGES.

Srbija će se boriti za plasman od 1. – 8. mesta u Argentini, pošto je savladala Španiju u meču koji je obilovao uzbuđenjima i preokretima.

Početak meča pripao je kadetima Srbije, koji su odmah stekli dva poena prednosti, ali je na prvom tehničkom odmoru bilo samo 8:7 za Srbiju. Do drugog tehničkog odmora, Španija je preokrenula rezultat i na odmor otišla sa prednošću od tri poena (16:13). U nastavku, sa dva vezana poena, Španija je stigla do velikih pet poena viška i tu prednost je uspešno čuvala do konačnih 25:21 i 1:0 u setovima.

Početak drugog seta nagoveštavao je debakl Srbije, jer je Španija povela sa 8:3. Usledio je rezultatski pomak Srbije, pa je na drugom tehničkom odmoru bilo 16:14 za Španiju. Uspela je Srbija da izjednači i povede sa 20:18, ali su uporni Španci ponovo uspeli da izjednače na 22:22. Srbija je stigla do prve set lopte, koju nije iskoristila, da bi Španija sa dva uzastopna poena stigla do svoje prve set lopte. Uspela je Srbija da izjednači na 25:25, a zatim i da dođe do druge set lopte. Nije je iskoristila, ali treću jeste za 28:26 i 1:1 u setovima.

Treći set je Srbija dobro počela i povela sa 8:4, pa 10:6, da bi Španija serijom od 5:0, stigla do vođstva. Potom je Srbija sa četiri uazstopna poena ponovo stekla tri poena viška, a tako je bilo i posle drugog tehničkog odmora (17:14 i 18:15). Ponovo je usledio preokret (18:19), da bi Srbija završnicu odigrala odlično i serijom 7:3 stigla do 25:22 i vođstva od 2:1 u setovima.

U četvrtom setu, Srbija je povela sa 3:0 i 4:1, da bi Španija izjednačila na 5:5. Srbija je imala tri poena prednosti na prvom tehničkom tajm – autu (8:5), a zatim 11:7 i 13:9, da bi Španija izjednačila na 14:14 i potom povela sa 17:14. Sa četiri vezana poena, Srbija ponovo stiže do prednosti, da bi opet Španija povela sa 21:19. Novi preokret je usledio posle fantastične serije Srbije, koja je osvojila šest uzastopnih poena za konačnih 25:21, 3:1 u setovima i plasman među osam najboljih selekcija na SP u Argentini.

IZJAVA ALEKSANDRA BLAGOJEVIĆA

Ponedeljak je na SP u Argentini slobodan dan. Takmičenje se nastavlja u utorak, a tačan raspored i satnica utakmica četvrtfinalnih grupa, kao i grupa za plasman od 9. – 16. mesta biće poznat sutra ujutro.

KADETI – XII SP 2011. – BAIJA BLANKA I ALMIRANTE BRAUN, ARGENTINA (19. – 28. AVGUST) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

D GRUPA – BAIJA BLANKA (DVORANA OSVALDO KASANOVA):

1. KOLO – PETAK, 19. AVGUST:

SRBIJA – PORTORIKO   3:0 (25:16, 25:22, 25:20)

ŠPANIJA – IRAN            3:0 (25:22, 27:25, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 20. AVGUST:

SRBIJA – IRAN              1:3 (22:25, 25:13, 28:30, 18:25)

ŠPANIJA – PORTORIKO 3:0 (25:21, 25:17, 25:15)

3. KOLO – NEDELJA, 21. AVGUST:

SRBIJA – ŠPANIJA         3:1 (21:25, 28:26, 25:22, 25:21)

IRAN – PORTORIKO            3:0 (25:12, 25:15, 25:19)

TABELA:

1. ESP        3    2    1    7:3       6

2. SRB        3    2    1    7:4       6

3. IRI         3    2    1    6:4       6

4. PUR        3    0    3    0:9       0

A GRUPA – ALMIRANTE BRAUN (GRADSKA DVORANA):

SAD – EGIPAT                     3:2 (25:16, 25:21, 27:29, 34:36, 17:15)

BUGARSKA – ARGENTINA   3:2 (23:25, 25:23, 21:25, 25:16, 15:8)

BUGARSKA – SAD         3:1 (25:22, 27:29, 25:16, 25:20)

ARGENTINA – EGIPAT   3:0 (25:22, 25:19, 25:22)

EGIPAT – BUGARSKA    3:1 (22:25, 25:22, 25:16, 25:17)

ARGENTINA – SAD        3:0 (25:20, 25:19, 28:26)

TABELA:

1. ARG        3    2    1    8:3       7

2. BUL        3    2    1    7:6       5

3. EGY        3    1    2    5:7       4

4. USA        3    1    2    4:8       2

B GRUPA – BAIJA BLANKA (DVORANA OSVALDO KASANOVAS):

GRČKA – RUSIJA    3:0 (25:12, 25:23, 32:30)

KINA – TUNIS         3:2 (26:24, 21:25, 25:27, 25:21, 15:6)

GRČKA – KINA        3:0 (25:14, 25:22, 25:12)

RUSIJA – TUNIS      3:0 (25:12, 25:19, 25:14)

GRČKA – TUNIS      3:0 (25:22, 25:10, 25:20)

KINA – RUSIJA        3:2 (25:22, 17:25, 18:25, 25:20, 15:13)

TABELA:

1. GRE        3    3    0    9:0       9

2. CHN       3    2    1    6:7       4

3. RUS        3    1    2    5:6       4

4. TUN        3    0    3    2:9       1

C GRUPA – ALMIRANTE BRAUN (GRADSKA DVORANA):

BRAZIL – KOREJA         3:2 (25:19, 25:14, 23:25, 20:25, 15:9)

KUBA – FRANCUSKA     3:1 (25:20, 16:25, 25:21, 25:21)

FRANCUSKA – KOREJA  3:0 (29:27, 25:20, 25:22)

KUBA – BRAZIL             3:2 (21:25, 19:25, 25:21, 27:25, 15:13)

FRANCUSKA – BRAZIL   3:2 (14:25, 25:20, 9:25, 25:22, 15:12)

KUBA – KOREJA            3:2 (24:26, 25:21, 21:25, 25:20, 15:13)

TABELA:

1. CUB        3    3    0    9:5       7

2. FRA        3    2    1    7:5       5

3. BRA        3    1    2    7:8       4

4. KOR       3    0    3    4:9       2

Po završetku prve faze takmičenja, plasman u četvrtfinalne grupe izboriće po dve selekcije iz sve četiri grupe, dok će trećeplasirane i četvrtoplasirane selekcije formirati dve grupe, za plasman od 9. – 16. mesta.

Propozicijama FIVB, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod.

Propozicijama FIVB, plasman ekipa sa istim brojem bodova određuje se na prvo na osnovu broja pobeda. Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu set količnika. Ukoliko je set količnik identičan, plasman se određuje na osnovu poen količnika.

ČETVRTFINALNE GRUPE:

E GRUPA: SRBIJA (D 2), ARGENTINA (A 1), KINA (B 2), KUBA (C 1)

F GRUPA: GRČKA (B 1), BUGARSKA (A 2), ŠPANIJA (D 1), FRANCUSKA (C 2)

Po dve prvoplasirane selekcije igraće u polufinalu, dok će treće i četvrte reprezentacije igrati u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta.

GRUPE ZA PLASMAN OD 9. – 16. MESTA:

G GRUPA: EGIPAT (A 3), TUNIS (B 4), BRAZIL (C 3), PORTORIKO (D 4)

H GRUPA: RUSIJA (B 3), SAD (A 4), IRAN (D 3), KOREJA (C 4)

Po dve prvoplasirane selekcije igraće u razigravanju za plasman od 9. – 12. mesta, dok će treće i četvrte reprezentacije igrati u razigravanju za plasman od 13. – 16. mesta.