Srbija drugi put u finalu EP – za zlato protiv Francuske sutra od 19,00 časova

KADETI – IX EP 2011. – POLUFINALE

Muška kadetska reprezentacija Srbije igraće drugi put uzastopno u finalu Prvenstva Evrope. Srbija je večeras u Ankari, u polufinalu IX EP 2011. u Turskoj, savladala Bugarsku sa 3:0, po setovima 25:23, 25:22 i 25:23, posle 84 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 200 gledalaca, a sudili su Konstantinos Vuduris iz Grčke i Bart Frinje iz Belgije.

SRBIJA: KOVAČEVIĆ (25), MEDENICA, MEDIĆ, ILINIČIĆ, VELJOVIĆ (1), BRĐOVIĆ (4), KATIĆ (15), OKOLIĆ (4), STANKOVIĆ (3), PANTIĆ, ŽARKOVIĆ (5), BLAGOJEVIĆ (4). TRENERI: MILAN ĐURIČIĆ I MILIVOJE RADISAVLJEVIĆ.

BUGARSKA: IVANOV (5), BAJREV (10), N. GEORGIJEV, KJOSEV, ILIJEV, SEGANOV, TOPALOV (1), VELIČKOV (7), MARINKOV (8), NENKOV (6), DRAMOV, K. GEORGIJEV (8). TRENERI: VIKTOR KARAĐOZOV I DIMO TONEV.

Fanatstično su izabranici Milana Đuričića odigrali polufinale protiv Bugarske, savladali je drugi put u Ankari, ovoga puta maksimalno, za drugo uzastopno finale na prvenstvima Evrope. Ponovo će, kao pre dve godine u Roterdamu, rival biti Francuska, pa će to biti prilika za revanš i prvo zlato Srbije na EP.

Posle početnog vođstva Bugarske, Srbija je preokrenula rezultat i povela sa 6:5. Na prvom tehničkom odmoru razlika je bila jedan, a nad drugom dva poena. Povela je Srbija sa 18:14, da bi Bugarska serijom od 4:0 izjednačila. Tek tada je Srbija uzvratila sa tri vezana poena (21:18) i približila se vođstvu u setovima. Ipak, Bugari nisu tako mislili i vratili su se u igru sa nova dva uzastopna poena (21:20). Nastavljeno je sa serijom poena, pa je Srbija povela sa 23:20, a Bugari opet uzvratili (23:22). Stigla je Srbija do dve vezane set lopte i drugu iskoristila za 25:23 i vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu, posle izjednačene borbe na početku, Srbija je vodila sa 5:2, a potom sa 8:6. Odgovorili su Bugari prvo izjednačenjem (8:8), s potom i vođstvom od dva poena (8:10). Kao i u prvom setu, nastavljeno je sa osvajanjem poena u serijama, pa je Srbija posle 3:0, ponovo povela (11:10). Nastavljena je igra poen za poen, pa je na drugom tehničkom odmoru bilo 16:14 za Srbiju. Završnica je ponovo pripala Srbiji, koja je stigla do tri poena viška (19:16), da bi, isto kao u prvom setu, usledio odgovor Bugara, koji su sa dva vezana poena stigli do 19:18. Bugarska je izjednačila na 20:20, a zatim i povela sa 21:20. Bio je red na Srbiju da osvoji tri vezana poena i stigne do 23:21. Identično kao u prvom setu, Srbija je imala dve vezane set lopte, ali su ovoga puta iskoristili prvu za 25:22 i vođstvo od 2:0 u setovima.

Početak trećeg seta pripao je Bugarskoj, koja je povela sa 6:3. Srbija je uspela da smanji prednost na jedan poen i tako je bilo i na prvom tehničkom tajm – autu i posle njega. Igralo se poen za poen do 10:8 za Bugarsku. Tada je Srbija sa tri vezana poena stigla do vođstva 11:10. Isto kau prethodna dva seta, Bugari se nisu predavali i poveli su ponovo sa 14:12. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:13 za Bugarsku. Nastavak je doneo četiri poena viška za Bugare (18:14), da bi Srbija posle tajm – auta smanjila na 18:16. Pri skoru 19:16 za Bugare, ponovo je Srbija osvojila dva vezana poena i smanjila na 19:18. Ponovo se igralo poen za poen, da bi kod rezultata 21:19 za Bugarsku, Srbija sa dva poena stigla do izjednačenja. U neizvesnoj završnici, Srbija je povela sa 23:22, a potom stigla i do prve meč lopte, koju je realizovala za 25:23 i trijumf od 3:0.