BPS gensp

Kadeti Srbije sa tri pobede idu u polufinalu

KADETI – BALKANSKO PRVENSTVO 2018.

Muška kadetska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Balkanskog šampionata u Valjevu pošto je u trećem kolu A grupe savladala selekciju Rumunije sa 3:2, po setovima 25:23, 25:22, 23:25, 20:25 i 16:14.

Početak meča bio je neizvestan do samog kraja prvog seta. Igralo se poen za poen da bi posle 20:20, Rumunija otisla na +3 poena prednosti (23:20). Srbija se nije predavala već uz smirenu igru pulena Mačužića vezala seriju od 5:0 i set privela kraju 25:23 i to blokom Miloša Blagojevića.

U durgom setu Srbi su dominirali tokom čitavog perioda pa je i rezultat na kraju ovog seta bio 25:22.

U nastavku meča protivnici su od samog starta vodili, imali su čak i 14:11 a onda su Srbi stigli do izjednačenja a zatim i vođstva 20:18. Ipak, gosti dolaze do poravnanja od 22:22 što je nateralo trenera srpskih kadeta za zatraži tajm aut. Ipak Rumunija završava ovaj set 25:23 i to zahvaljujući greškama Srbije.

Vodili su kadeti Srbije 11:9 kada je Rumunija napravila seriju od 7:0 za vođstvo od 11:16. Prišli su domaći kadeti na poen zaostatka (20:21) ali vršnjaci iz Rumunije su preko korektora Holote stigli do 25:20 i 2:2 u setovima.

Peti set je bio neizvestan do same završnice a posle pregršt dobrih poena sa obe strane mreže Srbi su slavili pobedu od 3:2.

Direktne prenose utakmica iz Valjeva možete gledati na: http://www.ossrb.org/livestream (trenutno nije dostupno na mobilnim uređajima).

KADETI – BALKANSKO PRVENSTVO 2018. – VALJEVO (HALA SPORTOVA, 2500 MESTA), SRBIJA (7 – 11. AVGUST):

A GRUPA:

1. KOLO – UTORAK, 7. AVGUST:

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:1 (25:20, 22:25, 25:17, 25:22)

RUMUNIJA – ALBANIJA 3:0 (25:18, 25:14, 25:19)

2. KOLO – SREDA, 8. AVGUST:

SRBIJA – ALBANIJA 3:0 (25:13, 25:15, 25.16)

RUMUNIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:2 (25:18, 23:25, 25:22, 22:25, 15:12)

3. KOLO – ČETVRTAK, 9. AVGUST:

SRBIJA – RUMUNIJA 3:2 (25:23, 25:22, 23:25, 20:25, 16:14)

BOSNA I HERCEGOVINA – ALBANIJA 3:0 (25:8, 25:20, 25:20)

1. SRBIJA 3 3 0 9:3 8

2. RUMUNIJA 3 2 1 8:5 6

3. BIH 3 1 2 6:6 4

4. ALBANIJA 3 0 3 0:9 0

B GRUPA:

TURSKA – CRNA GORA 3:0 (25:13, 25:14, 28:26)

CRNA GORA – MOLDAVIJA 0:3 (25:27, 20:25, 14:25)

A 3 – POBEDNIK MEČA B 3 – A 4 13.00

Na dosadašnjih 17 Balkanskih prvenstava, kadeti Srbije su osvojili 13 medalja: 9 zlatnih i 4 srebrne.