Važna pobeda kadeta Srbije na startu Balkanijade

KADETI – BALKANSKO PRVENSTVO 2018.

Muška kadetska reprezentacija Srbije pobedom nad vršnjacima iz Bosne i Hercegovine, startovala je šampionat Balkana u Valjevu. Danas su u sportskoj dvorani VALIS, u prvom kolu A grupe zabeležili trijumf posle 107 minuta igre, po setovima 25:20, 22:25, 25:17 i 25:22.

Snažno su kadeti Srbije ušli u meč protiv komšija iz Bosne i Hercegovine i bez nekih većih problema prvi set završili u svoju korist 25:20.

Gosti su međutim mnogo bolje zaigrali u drugom setu što im je donelo vođstvo od 7:3 i 12:8. Izabranici trenera Mačužića vratili su se na kolosek i posle neizvesne borbe stigli na poen zaostatka (14:15) kada je trener protivničke ekipe zatražio tajm aut. Ispostavilo se da je to bio pravi potez komšijskog tima obzirom da su se vratili u igru i ponovo pobegli na +4 poena (18:14 i 22:18). Približili su se Srbi na 22:24 ali Adin Fazlić završava set u korist gostiju 22:25.

U nastavku meča kadeti Srbije su bili na visini zadatka. Otvorili su set sa 7:3 a dominacija je viđena i u nastavku seta kada su na odličan servis ali i greške protivnika stigli i do vođstva od 18:12. Luka Blagojević doneo je set loptu Srbiji 24:15 a iskorišćena je treća za 25:17 i 2:1 u setovima.

Bosna i Hercegovina je ponovo krenula snažno kao i u drugom setu, čak je povela i sa 10:5. Međutim, Srbija nije htela tako lako da se preda već je nanizala seriju poena od 7:0 za vođstvo od 12:10. Usledila je nova rezultatska klackalica od 12:12 i trajala sve do 17:17 a onda su domaćini otišli i na +2 (19:17). Posle novog poravnanja na 19:19, Srbija je uspela smirenijom igrom i snažnim napadim Milutina Mijailovića da dođe do vođstva od 23:19 a zatim i set lopte a Alija Bekrić donosi Srbiji prvu pobedu na Balkanijadi – 25:22.

Srbija će u 2. kolu, sutra, sreda, 8. avgust, igrati protiv Albanije takođe u 17.45 a u poslednjem, 3. kolu, u četvrtak, 9. avgusta sastaće se sa Rumunijom.

KADETI – BALKANSKO PRVENSTVO 2018. – VALJEVO (HALA SPORTOVA, 2500 MESTA), SRBIJA (7 – 11. AVGUST):

A GRUPA:

1. KOLO – UTORAK, 7. AVGUST:

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:1 (25:20, 22:25, 25:17, 25:22)

RUMUNIJA – ALBANIJA 3:0 (25:18, 25:14, 25:19)

A 3 – POBEDNIK MEČA B 3 – A 4 13.30

Na dosadašnjih 17 Balkanskih prvenstava, kadeti Srbije su osvojili 13 medalja: 9 zlatnih i 4 srebrne.