Finskoj treće mesto u Vrnjačkoj Banji

JUNIORKE – XXV EP 2016. – KVALIFIKACIJE – III RUNDA

Juniorke Finske zauzele su treće mesto na turniru H grupe III runde kvalifikacija za XXV EP 2016. u Vrnjačkoj Banji. Finska je danas u poslednjem, 3. kolu pobedila Češku sa 3:0, po setovima 25:13, 25:21 i 27:25, posle 84 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Vlade Divac” posmatralo je 50 gledalaca, a sudili su Irina Suhova iz Estonije i Lemonija Mula iz Grčke.

U prvom setu Finska je održala “čas odbojke” Čehinjama i ostavila ih na samo 13 osvojenih poena. U drugom setu se vodila izjednačena borba, u kojoj su Čehinje uglavnom imale minimalnu prednost, da bi Finska u završnici preokrenula rezultat i taj deo igre dobila sa 25:21. Slična priča viđena je i u trećem setu. Češka je vodila u finišu sa 20:16, a Finska serijom 4:0 stigla do izjednačenja. Igralo se zatim poen za poen do 22:21 za Češku, kada su Finkinje sa dva uzastopna poena povele sa 23:22. Posle tajm – auta Aleša Novaka, Lehto je asom povećala na 24:22, ali su odmah uzvratile Čehinje sa dva vezana poena za izjednačenje na 24:24. Nije Finska iskoristila ni treću meč loptu (25:24), ali jeste četvrtu za konačnih 27:25 i trijumf od 3:0.

IZJAVA TAPIJA KANGASNIJEMIJA

IZJAVA ALEŠA NOVAKA

U drugoj utakmici 3. kola, od 18,30 časova igraće Srbija – Poljska.

JUNIORKE – XXV EP 2016. – KVALIFIKACIJE – III RUNDA (7. – 10. jul):

H GRUPA – VRNJAČKA BANJA (DVORANA “VLADE DIVAC”), SRBIJA (7. – 9. jul):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. JUL:

SRBIJA – ČEŠKA           3:1 (25:14, 25:19, 18:25, 25:11)

POLJSKA – FINSKA       3:1 (25:20, 25:21, 19:25, 25:17)

2. KOLO – PETAK, 8. JUL:

SRBIJA – FINSKA          3:0 (25:11, 25:17, 25:15)

POLJSKA – ČEŠKA         3:0 (25:21, 25:17, 25:19)

3. KOLO – SUBOTA, 9. JUL:

SRBIJA – POLJSKA        18,30

FINSKA – ČEŠKA           3:0 (25:13, 25:21, 27:25)

1. KOLO – PETAK, 8. JUL:

NEMAČKA – HRVATSKA             3:1 (20:25, 25:14, 25:20, 25:19)

SLOVENIJA – LETONIJA             3:1 (20:25, 25:23, 25:20, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 9. JUL:

NEMAČKA – SLOVENIJA       3:1 (18:25, 25:12, 25:12, 28:26)

SLOVENIJA – HRVATSKA     16,30 (15,30)

NEMAČKA – LETONIJA         19,00 (18,00)

Plasman na EP iz III runde izboriće pobednici grupa i najbolja drugoplasirana selekcija.

XXV EP 2016. u konkurenciji juniorki odigraće se u Nitri (finale) u Slovačkoj i Đeru, u Mađarskoj, od 27. avgusta – 4. septembra.

U B grupi u Đeru igraće Mađarska, Italija, Rusija, Belorusija i pobednici obe grupe III runde kvalifikacija. U A grupi, u Nitiri, igraće Slovačka, Turska, Belgija, Francuska, Bugarska i najbolja drugoplasirana selekcija iz III runde kvalifikacija.