Juniorke pobedile Češku sa 3:1 u Vrnjačkoj Banji

JUNIORKE – XXV EP 2016. – KVALIFIKACIJE – III RUNDA

Juniorke Srbije zabeležile su važnu pobedu na početku turnira H grupe III runde kvalifikacija za XXV EP 2016. u Vrnjačkoj Banji. Srbija je večeras u 1. kolu pobedila Češku sa 3:1, po setovima 25:14, 25:19, 18:25 i 25:11, posle 94 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Vlade Divac” posmatralo je 260 gledalaca, a sudili su Lemonija Mula iz Grčke i Aleksej Paškevič iz Rusije.

Meč protiv Češke je počela postava Jakšić, Bukilić, Kocić, Ljubica Milojević, Lazović, Sekulić i libero Đurđević.

Od početka meča Srbija je koncentrisanom igrom stigla do prednosti od 8:6 na prvom, odnosno 16:10 na drugom tehničkom tajm – autu, a zatim do kraja seta Čehinjama prepustila još samo četiri poena za konačnih 25:14.

U drugom setu izjednačena borba se vodila do 4:4, a zatim je Srbija povela sa 10:5, pa 12:6, a Češka smanjila na 12:10. Srbija je posle tajm –auta ponovo preuzela inicijativu i povela sa 16:11, da bi Čehinje, posle vođstva Srbije od 22:15, smanjile na 22:18. Ipak, Srbija je drugi set dobila sa 25:19 i povela sa 2:0.

U trećem setu Čehinje su povele sa 5:2, pa 8:3 i 13:5, odnosno čak 16:6 na drugom tehničkom tajm – autu. Posle 18:8 za Češku, Srbija je smanjila na 18:10, a zatim na 19:12. U završnici, Srbija je smanjila prednost na 22:17, ali je Češka treći set dobila sa 25:18.

Srbija je silovito startovala u četvrtom setu i povela sa 6:0, pa 8:2, a Češka smanjila na 8:5. Srbija je odgovorila serijom 4:0 za prednost od 12:5, pa je Aleš Novak zatražio tajm – aut. Nastavila je Srbija sjajnu seriju i posle čak 7 osvojenih uzastopnih poena, na servbis Bukilićeve, povela sa 15:5. U završnici, Srbija je vodila sa 18:7, pa 22:9, a set je dobila sa 25:11 za trijumf od 3:1.

Utakmicu Srbija – Češka posmatrala je kompletna ženska pionirska reprezentacija Srbije, koja se u Vrnjačkoj Banji priprema za Balkansko prvenstvo.