BPS gensp

Juniorke pobedile Rumuniju sa 3:0

JUNIORKE – HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2012.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu maksimalnu pobedu na Halkbank Balkanskom prvenstvu 2012. u Tekirdagu, u Turskoj. Srbija je danas, u 2. kolu, savladala Rumuniju sa 3:0, po setovima 25:15, 25:23 i 25:20, posle 74 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Ataturk posmatralo je 100 gledalaca, a sudili su Nikos Harlalidos iz Grčke i Kaja Gebri Ebru iz Turske.

SRBIJA: POPOVIĆ (7), MITROVIĆ, SIMIĆ, DRAGUTINOVIĆ, KUBURA (1), TRNIĆ (2), ČIKIRIZ (18), ČANAK (4), BUŠA (9), MIRKOVIĆ (2), OLUIĆ, LUKIĆ (8). TRENERI: RATKO PAVLIČEVIĆ I MARKO GRŠIĆ.

RUMUNIJA: KARBUNEANU (10), VILOJU (2), MATAĆE (5), PINCEA, MORT (1), ALBU, KAZAKU (5), STRESINA (7), VORONIJANU (3), MAKOVEI (2), PETRE, RUSU. TRENERI: MIRČEA SPATAČEAN I ADRIJAN MIHAILA.

Juniorke Srbije nisu dozvolile iznenađenje protiv Rumunki, koje su juče, neočekivano, maksimalno porazile domaćina, Tursku. Izabranice Ratka Pavličevića su stratovale silovito i u prvom setu prepustile samo 15 poena Rumunkama. U drugom setu se vodila žestoka borba od početka do kraja. Rumunija je čak vodila sa 21:20, ali je Srbija u finišu uspela da preokrene rezultat i taj deo igre dobije sa 25:23. U trećem setu, Rumunke su odlično počela, a Srbija završila na najbolji mogući način – 25:20 za drugu maksimalnu pobedu u Tekirdagu.

Juniorke Srbije će, sutra u 3. kolu, igrati protiv Crne Gore od 14,30 časova po našem vremenu.

JUNIORKE – HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2012. – TEKIRDAG, TURSKA (17. – 21. JUL) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

1. KOLO – UTORAK, 17. JUL:

SRBIJA – GRČKA                       3:0 (25:20, 25:16, 25:17)

BUGARSKA – CRNA GORA         3:0 (25:19, 25:7, 25:9)

RUMUNIJA – TURSKA                3:0 (25:22, 25:21, 26:24)

2. KOLO – SREDA, 18. JUL:

SRBIJA – RUMUNIJA           3:0 (25:15, 25:23, 25:20)

BUGARSKA – GRČKA           3:0 (25:9, 25:17, 25:10)

TURSKA – CRNA GORA       3:0 (25:17, 25:6, 25:20)

3. KOLO – ČETVRTAK, 19. JUL:

SRBIJA – CRNA GORA         15,30 (14,30)

GRČKA – RUMUNIJA           13,00 (12,00)

TURSKA – BUGARSKA         18,00 (17,00)

4. KOLO – PETAK, 20. JUL:

SRBIJA – BUGARSKA           15,30 (14,30)

RUMUNIJA – CRNA GORA    13,00 (12,00)

TURSKA – GRČKA               18,00 (17,00)

5. KOLO – SUBOTA, 21. JUL:

SRBIJA – TURSKA               18,00 (17,00)

BUGARSKA – RUMUNIJA     13,00 (12,00)

GRČKA – CRNA GORA         15,30 (14,30)

Propozicijama BVA, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod.

Po pravilima BVA, plasman ekipa sa istim brojem bodova se određuje prvo na osnovu broja pobeda, zatim na osnovu set količnika, a ukoliko je i broj pobeda i set količnik identičan, na osnovu poen količnika.