Juniori ubedljivom igrom do prvog mesta – u maju protiv Ukrajine, Bugarske i Francuske

JUNIORI – EVROPSKE KVALIFIKACIJE ZA XIX SP 2017.

Muška juniorska reprezentacija Srbije plasirala se u II rundu Evropskih kvalifikacija za XIX SP 2017. Srbija je osvajanjem prvog mesta na turniru C grupe I runde u Vijani do Kastelo, u Portugaliji, obezbedila učešće u E grupi II runde (18 – 21. maj) sa Ukrajinom, Bugarskom i Francuskom. Srbija je večeras, u poslednjem, 3. kolu C grupe, savladala Portugaliju sa 3:0 po setovima 27:25, 26:24 i 25:17, posle 80 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Kulturnog centra posmatralo je 1100 gledalaca, a sudili su Pavel Anderson iz Rusije i Marija de Las Olas Rodriges Maćin iz Španije.

Sigurnom igrom, posebno u završnicama, juniori Srbije su stigli do treće uzastopne pobede i prvog mesta u Portugaliji posle pobede nad domaćinom. Izabranici Vladimira Vasovića su još jednom potvrdili da poseduju kvalitet i da će se u maju ukjlučiti u borbu za plasman na Svetsko prvenstvo.

Tokom većeg dela prvog seta vodila se ravnopravna borba. U drugom delu seta Portugalija je povela sa 16:14, pa 19:16, a Srbija preokrenula na 20:19. Poveli su potom Portugalci sa 23:22, pa 24:23, ali je Srbija ponovo uspela da preokrene rezultat i povede sa 25:24. Nije Srbija realizovala prvu, ali jeste drugu set loptu za 27:25 i vođstvo od 1:0, odnosno i teoretski obezbeđen plasman u II rundu kvalifikacija.

Srbija je na početku drugog seta povela sa 3:0, pa 8:4, ali su Portugalci uspeli da izjednače na 11:11. U nastavku, domaćin turnira je poveo sa 17:15, a Srbija zatim stigla do vođstva od 20:18. Održavala je Srbija razliku i u finišu povela sa 24:23. Izjednačili su Portugalci, ali je Srbija iskoristila drugu set loptu za 26:24 i prednost od 2:0 u setovima.

U trećem setu Srbija je vodila sa 6:3, a Portugalija izjednačila, a Srbija potom povela sa 8:6, pa 15:9. Vodila je Srbija sa 17:10, pa 20:13, da bi set dobila sa 25:17, a meč sa maksimalnih 3:0.

IZJAVA VLADIMIRA VASOVIĆA

IZJAVA DAVIDA MEHIĆA

IZJAVA ALEKSE POLOMCA

Juniori Srbije se iz Portugalije vraćaju sutra uveče (ponedeljak, 9. januar) u 23,35 časova.

Plasman u II rundu (18 – 21. maj) izborili su Srbija, Nemačka, Belgija i Bugarska, pobednici 4 grupe, kao i Letonija i Francuska, dve najbolje drugoplasirane selekcije. Direktan plasman u II rundu izborili su Poljska i Ukrajina, prvak i vicešampion Evrope. U E grupi će igrati Ukrajina, Srbija, Bugarska i Francuska, a u F grupi Poljska, Nemačka, Belgija i Letonija.

XIX SP 2017. u konkurenciji juniora (do 21 godine, 1997. i mlađi) odigraće se od 23. juna do 3. jula u Brnu i Češkim Budejovicama, u Češkoj.

JUNIORI – EVROPSKE KVALIFIKACIJE ZA XIX SP 2017. – I RUNDA (6 – 8. JANUAR):

C GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA:

1. KOLO – PETAK, 6. JANUAR:

SRBIJA – HOLANDIJA    3:0 (25:12, 25:22, 25:19)

PORTUGALIJA – AUSTRIJA        3:1 (25:19, 25:21, 23:25, 25:13)

2. KOLO – SUBOTA, 7. JANUAR:

SRBIJA – AUSTRIJA       3:2 (25:20, 26:24, 23:25, 20:25, 19:17)

PORTUGALIJA – HOLANDIJA      3:2 (31:29, 23:25, 25:23, 21:25, 20:18)

3. KOLO – NEDELJA, 8. JANUAR:

HOLANDIJA – AUSTRIJA            3:1 (23:25, 25:23, 25:18, 25:17)

SRBIJA – PORTUGALIJA            3:0 (27:25, 26:24, 25:17)

TABELA:

1. SRB        3    3    0    9:2       8

2. POR        3    2    1    6:6       5

3. NED        3    1    2    5:7       4

4. AUT        3    0    3    4:9       1

A GRUPA – FRANKFURT NA MAJNI, NEMAČKA:

NEMAČKA – ESTONIJA  3:0 (25:23, 25:17, 25:16)

ESTONIJA – RUMUNIJA             3:2 (25:17, 25:20, 15:25, 20:25, 15:13)

NEMAČKA – RUMUNIJA             3:2 (25:14, 25:20, 22:25, 18:25, 15:7)

TABELA:

1. GER        2    2    0    6:2       5

2. EST        2    1    1    3:5       2

3. ROU       2    0    2    4:6       2

B GRUPA – KAŠTEL STARI, HRVATSKA:

BELGIJA – HRVATSKA   3:0 (25:15, 25:20, 25:20)

LETONIJA – TURSKA     3:0 (25:20, 25:22, 25:22)

LETONIJA – HRVATSKA             3:0 (25:15, 26:24, 25:12)

BELGIJA – TURSKA       3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

BELGIJA – LETONIJA     3:0 (25:21, 25:22, 25:16)

TURSKA – HRVATSKA   3:0 (25:20, 25:15, 27:25)

TABELA:

1. BEL         3    3    0    9:0       9

2. LAT         3    2    1    6:3       6

3. TUR        3    1    2    3:6       3

4. CRO       3    0    3    0:9       0

D GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA:

BUGARSKA – FRANCUSKA         3:2 (25:21, 20:25, 24:26, 25:19, 15:12)

FRANCUSKA – DANSKA             3:2 (25:21, 13:25, 21:25, 25:20, 15:12)

BUGARSKA – DANSKA   3:1 (23:25, 25:17, 25:20, 25:16)

TABELA:

1. BUL        2    2    0    6:3       5

2. FRA        2    1    1    5:5       3

3. DEN        2    0    2    3:6       1

Plasman u II rundu izborili su pobednici grupa, kao i dve najbolje drugoplasirane selekcije. S obzirom da dve grupe imaju po 3 selekcije, poredak drugoplasiranih je određen na osnovu rezultata sa 1. i 3. ekipom iz grupe.