Srbija u subotu od 9,00 časova protiv Bugarske za sedmo mesto

JUNIORI – XXV EP 2016.

Muška juniorska reprezentacija Srbije igraće u meču za 7. mesto na XXV EP 2016. u Bugarskoj. Nemačka je danas u Plovdivu, u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 26:28, 25:21, 18:25, 25:17 i 15:7, posle 121 minuta igre, pa će u meču za sedmo mesto igrati protiv Bugarske, sutra (subota, 10. septembar) od 9,00 časova po našem vremenu.

Utakmicu u dvorani Kolodruma posmatralo je 150 gledalaca, a sudili su Ilijan Georgijev iz Bugarske i Tudor Pop iz Rumunije.

Kao i prethodnim mečevima, izabranici Vladimira Vasovića su lose počeli prvi set, ali su sve nadoknadili u nastavku i poveli sa 1:0. Usledilo je malo opuštanje i izjednačenje Nemaca, a zatim odlična igra u trećem setu i vođstvo od 2:1. Ponovo su juniori Srbije, kao u nekih prethodnim utakmicama, lose startovali u četvrtom setu, pa je nemoguća misija bila stići prednost Nemačke. U petom setu Nemci su bili mnogo konretniji i organizovaniji, pa su na kraju zasluženo slavili.

Nemačka je bolje počela meč i povela sa 3:1, a Srbija zatim smanjila na 4:3. Osvojili su Nemci dva poena u nizu i poveli sa 6:3, pa 8:5 na prvom tehničkom odmoru. Zaigrala je Srbija agresivnije posle predaha i smanjila na 8:7. Serijjom 3:0 Nemci stižu do 11:7, pa je Vasović mora da zatraži predah. U nastavku, Nemci su poveli sa 17:11, a Srbija smanjila na 17:14, pa 18:15, kada je Johan Ferstapen zatražio tajm – aut. Vodili su Nemci zatim sa 20:16, a Srbija stigla do minusa od samo jednog poena – 20:19. Opet se vodila žestoka, izjednačena borba za svaki poen, da bi Srbija posle 22:20 sa tri uzastopna poena stigla do vođstva od 23:22. Posle drugog tajm – auta Nemačke, Buša je Srbiji doneo prvu set loptu – 24:23. Nemci su izjednačili, a Kujundžić poentirao za 25:24. Posle greške Nemaca, Srbija je povela sa 26:25, ali nije iskoristila ni treću set loptu, da bi Kujundžić smečom doveo Srbiju u vođstvo od 27:26. Mehić je realizovao četvrtu set loptu za konačnih 28:26.

Srbija je na početku drugog seta povela sa 3:1, a zatim na prvom tehničkom tajm – autu imala prednost od 8:5. Smanjili su Nemci na 8:7, a posle 11:8 za Srbiju poveli sa 12:11, pa je Vasović tražio tajm – aut. Prekinula je Srbija seriju Nemaca, a zatim povela sa 14:13, ali je na drugom tehničkom tajm – autu Nemačka imala minimalnu prednost – 16:15. U završnici, Nemci su poveli sa 19:16, pa je klupa Srbija zatražila i drugi tajm – aut u drugom setu. Smanjila je Srbija na 19:18, na Nemci poveli sa 21:18, pa 23:19. Smanjila je Srbija na 23:21, a Nemačka povela sa 24:21, a zatim iskoristila prvu set loptu za 25:21 i izjednačenje na 1:1.

Početak trećeg seta je obeležila ravnoprvana borba, da bi Nemci na prvo tehničkom odmoru imali dva poena viška – 8:6. Usledila je serija Srbije za vođstvo od 9:8 i 10:9, ali su Nemci preokrenuli na 11:10. Vodili su Nemci sa 13:12, a Srbija preokrenula na 14:13, odnosno 16:15 na drugom tehničkom tajm - autu. Uzvratili su Nemci sa 17:16, da bi Srbija sa tri uzastopna poena povela sa 19:17, pa je Ferstapen tražio 30 sekundi odmora. Posle tajm – auta, Srbija je stigla do tri poena prednosti – 20:17, pa zatim i četiri – 22:18. Posle drugog tajm – auta Nemačke, Srbija je osvojila još dva poena u nizu i povela sa 24:18, a treći set rešila u svoju korist sa 25:18, posle ukupne serije 5:0 za prednost od 2:1 u setovima.

Četvrti set je počeo vođstvom Nemačke od 4:1, pa je Vasović morao da reaguje tajm – autom. Posle predaha Nemci su poveli sa 5:1, pa 7:2, ali je Srbija smanjila na 7:5 i 8:6, a Nemačka povećala prednost na čak šest poena – 12:6, pa je Vasović iskoristio poslednji tajm – aut u četvrtom setu. Vodila je Nemačka zatim sa 16:8, pa 17:11 i 21:13. Četvrti set je pripao Nemačkoj sa 25:17.

Vodila je Srbija u petom setu sa 1:0 i 2:1, a Nemačka potom stigla do 4:2, pa 6:3 kada je Vasović tražio prvi tajm – aut. Povela je zatim Nemačka sa 7:3, a Srbija smanjila na 7:5, da bi na promeni strana bilo 8:5 za Nemce. Stigla je Nemačka do četiri poena prednosti – 9:5, pa 10:6, pa je Vasović zatražio 30 sekundi odmora. Povela je Nemačka sa 11:6, pa posle 11:7 osvojila četiri poena u nizu za konačni 15:8 i pobedu od 3:2.

IZJAVA VLADIMIRA VASOVIĆA

IZJAVA MIRANA KUJUNDŽIĆA

IZJAVA DAVIDA MEHIĆA

Juniori Srbije će sutra, u utakmici za 7. mesto, igrati protiv poražene ekipe iz duela Bugarska – Turska od 9,00 časova po našem vremenu.

U polufinalu će igrati Poljska – Rusija (16,00) i Italija – Ukrajina (18,30). Meč Poljska - Rusija kao prvi arbitar će suditi Đorđe Stevanović, međunarodni sudija iz Srbije.