Pobeda protiv Češke (sreda – 16,30) neophodna za put u Plovdiv

JUNIORI – XXV EP 2016.

Muška juniorska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na XXV EP 2016. u Bugarskoj. Rusija je večeras u Varni, u trećem meču 4. kola B grupe, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:19, 25:23 i 25:20, posle 76 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Kulture i sporta posmatralo je 75 gledalaca, a sudili su Tudor Pop iz Rumunije i Pavel Burkijevič iz Poljske.

Porazom od Rusije junior Srbije su izgubili šanse za plasman u polufinale, ali i doveli u pitanje plasman u razigravanje od 5. – 8. mesta u Plovdivu. Za to je izabranicima Vladimira Vasovića potrebna bilo kakva pobeda u sutrašnjem meču protiv Češke. Nisu se junior Srbije obrukali protiv Rusije, ali nisu ni imali šanse da dođu do trijumfa. Već u prvom setu, u finišu su popustili iako su bili potpuno ravnopravni, ako ne i bolji i dozvolili Rusima da povedu. U drugom setu je viđena slična priča, s tim što je neizvesnost duže trajala. Konačno, u trećem setu su Vasovićevi puleni pokušali da nadoknade minus, ali nisu u tome uspeli.

Srbija je na početku meča povela sa 3:1, posle odličnih servisa i koncentrisane igre u odbrani. Izjednačili su Rusi na 3:3, a Srbija nastavila sa angažovanom i smirenom igrom, što joj je donelo prednost od 6:3, pa je Mihail Nikolajev zatražio 30 sekundi odmora. Smanjili su Rusi na 6:5, a Srbija na prvom tehničkom odmoru imala dva poena prednosti – 8:6. Sjajni servisi Kujundžića doneli su Srbiji četiri poena viška – 10:6, ali su Rusi odmah smanjili na 10:9, pa je Vasović morao da iskoristi prvi tajm – aut. Serijom 3:0 Srbija stiže do 13:9, a Nikolajev tada uzima i drugi tajm – aut u prvom setu. Povela je zatim Srbija sa 15:10, a Rusi osvojili četiri poena u nizu i smanjili na 15:14, pa je i Vasović morao da iskoristi drugi tajm – aut. Izjedančili su Rusi na 15:15, a Srbija na drugi tehnički tajm – aut otišla sa minimalnom prednošću – 16:15. Vodila je Srbija sa 18:17, a Rusi zatim osvojili dva vezana poena i prvi put poveli – 19:18. Nije Srbija uspela da sredi redove, već je dozvolila Rusima da povedu sa 23:18, posle serije od čak šest uzastopnih poena. Na kraju je bilo 25:19 za Rusiju.

Drugi set je počeo ravnopravnom borbom, a ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu. Srbija je prva stigla do dva poena viška i to na prvom tehničkom odmoru – 8:6. Povela je Srbija sa 9:6, a Rusija poravanala na 9:9. Odgovorila je Srbija vođstvom 11:9, a Rusi ponovo izjednačili na 12:12. Vodila se žestoka borba za svaki poen, da bi Srbija ponovo stekla dva poena prednosti – 15:13, a zatim je usledila igra poen za poen do 20:18, kada su Rusi izjednačili na 20:20. Poveli su zatim Rusi sa 22:21, a Kujundžić izjednačio. Mehić je poravnao na 23:23, a Rusija potom stigla do prve set lopte – 24:23. Iskoristili su Rusi prvu set loptu za konačnih 25:23 i poveli sa 2:0 u setovima.

Na početku trećeg seta se takođe vodila izjednačena borba, da bi u nastavku Rusija povela sa 10:7, pa je Vasović zatražio 30 sekundi odmora. Vodili su Rusi zatim sa 15:11, pa 18:12, a Srbija smanjila na 18:14. U finišu je bilo 21:15 za Rusiju, pa 21:17 i 23:18, a na kraju 25:20 i 3:0 za Rusiju.

IZJAVA VLADIMIRA VASOVIĆA 1

IZJAVA VLADIMIRA VASOVIĆA 2

IZJAVA MIRANA KUJUNDŽIĆA

IZJAVA VUKA TODOROVIĆA

Juniori Srbije će sutra, u poslednjem, 5. kolu B grupe, igrati protiv Češke od 16,30 časova po našem vremenu.

JUNIORI – XXV EP 2016. – PLOVDIV I VARNA, BUGARSKA (2. – 10. septembar):

B GRUPA – VARNA (DVORANA KULTURE I SPORTA):

1. KOLO – PETAK, 2. SEPTEMBAR:

SRBIJA – TURSKA         3:2 (21:25, 25:15, 25:18, 13:25, 15:13)

RUSIJA – BELORUSIJA  3:0 (25:13, 25:19, 25:16)

ITALIJA – ČEŠKA           3:1 (25:22, 20:25, 25:21, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 3. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ITALIJA          0:3 (15:25, 24:26, 20:25)

TURSKA – BELORUSIJA             3:0 (25:22, 25:13, 25:20)

RUSIJA – ČEŠKA           3:2 (25:16, 22:25, 26:28, 25:17, 15:11)

3. KOLO – NEDELJA, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BELORUSIJA   3:2 (25:23, 17:25, 25:21, 21:25, 15:11)

TURSKA – ČEŠKA          3:0 (25:19, 25:13, 25:18)

ITALIJA – RUSIJA          3:2 (22:25, 16:25, 26:24, 25:12, 15:13)

4. KOLO – UTORAK, 6. SEPTEMBAR:

SRBIJA – RUSIJA    0:3 (19:25, 23:25, 20:25)

ČEŠKA – BELORUSIJA   3:0 (25:23, 25:22, 25:18)

ITALIJA – TURSKA        3:2 (19:25, 25:21, 20:25, 25:21, 15:8)

A GRUPA – PLOVDIV (DVORANA KOLODRUMA):

POLJSKA – FRANCUSKA                  3:2 (20:25, 22:25, 25:15, 25:22, 15:11)

UKRAJINA – BUGARSKA            3:2 (26:28, 22:25, 25:23, 28:26, 15:9)

NEMAČKA – SLOVENIJA             3:1 (25:27, 25:18, 25:19, 25:21)

POLJSKA – UKRAJINA   3:0 (25:21, 25:20, 25:18)

BUGARSKA – SLOVENIJA           3:0 (25:18, 25:15, 25:18)

NEMAČKA – FRANCUSKA           3:2 (25:23, 31:33, 19:25, 25:14, 16:14)

UKRAJINA – SLOVENIJA            3:0 (25:18, 25:11, 25:19)

BUGARSKA – FRANCUSKA         3:2 (25:23, 22:25, 25:23, 19:25, 15:10)

POLJSKA – NEMAČKA    3:0 (25:16, 25:20, 25:17)

UKRAJINA – FRANCUSKA          3:0 (25:15, 25:19, 26:24)

BUGARSKA – NEMAČKA            3:0 (25:23, 25:17, 25:17)

POLJSKA – SLOVENIJA              3:1 (25:16, 23:25, 25:19, 25:19)

B 1 – A 2

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. – 8. MESTA (TERMINI SU 12,00 (11,00) I 14,30 (13,30)):