Italijani uspešniji u Varni

JUNIORI – XXV EP 2016.

Muška juniorska reprezentacija Srbije pretrpela je prvi poraz na XXV EP 2016. u Varni. Italija je danas u drugoj utakmici 2. kola B grupe, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:15, 26:24 i 25:20, posle 72 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Kulture i sporta posmatralo je 110 gledalaca, a sudili su Mirko Til iz Nemačke i Serhij Hulka iz Ukrajine.

Izabranici Vladimira Vasovića su poraženi od Italije, u meču u kojem su samo u drugom i donekle u finišu trećeg seta pružili dobru igru. Italija je zasluženo slavila, a Srbiji preostaje da u narednim mečevima nadoknadi propušteno.

Ravnopravna borba obeležila je početak meča, da bi Srbija, posle vođstva Italije 4:3, povela sa 5:4 posle asa Buše. Uzvratili su Italijani vođstvom od 7:5, a zatim 11:8, ali je Srbija smanjila na 11:10. Ponovo je Italija imala tri poena viška – 13:10, a potom i četiri – 15:11, kada je Vasović zatražio 30 sekundi odmora. Sa tri vezana poena Italija stiže do 18:11, pa je Srbija iskoristila i drugi tajm – aut u prvom setu. Uspela je Srbija da prekine seriju Italije, koja je do kraja održavala razliku i prvi set dobila sa 25:15.

U drugom setu Srbija je povela sa 4:3, a Italija preokrenula na 5:4. Ponovo je Srbija povela, ovoga puta sa 7:5, ali su Italijani odmah poravnali na 7:7. Nakon vođstva Srbije od 8:7, Italija je osvojila dva uzastopna poena za prednost od 9:8. Buša je izjednačio, a Perišić asom doveo Srbiju u vođstvo od 10:9. Igralo se poen za poen, da bi pri vođstvu Srbije od 14:13 Italijani zatražili tajm – aut. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:15 za Italiju. Poveli su Italijani sa 17:15, pa 19:16 i 20:17, kada je Vasović tražio tajm – aut. Poenima Mehića iz napada i Polomca iz bloka, Srbija je smanjila na 20:19, da bi Mehić potom poravnao na 21:21, pa su Italijani iskoristili drugi tajm – aut. Pogrešili su Italijani dva puta u napadu, pa je Srbija povela sa 23:21. Usledilo je izjedančenje na 23:23 i drugi tajm – aut Srbije. Buša je pogrešio u napadu, pa je Italija povela sa 24:23, ali je Buša izjednačio. Poveli su Italijani sa 25:24, a zatim iskoristili drugu set loptu za 26:24 i vođstvo od 2:0.

Italija je na početku trećeg seta povela sa 6:1, a Srbija smanjila na 6:3. Vodila je zatim Italija sa 9:3 i 13:6, a Srbija smanjila na 13:8. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:9 za Italiju. U finišu je bilo 18:10 i 22:12, a Srbija smanjila na 22:16. Povela je Italija sa 24:16, set dobila sa 25:20, a meč sa 3:0.

IZJAVA VLADIMIRA VASOVIĆA 1

IZJAVA VLADIMIRA VASOVIĆA 2

IZJAVA DAVIDA MEHIĆA

IZJAVA VUKAŠINA ĐURĐEVIĆA

Juniori Srbije će sutra, u 3. kolu B grupe, igrati protiv Belorusije od 14,00 časova po našem vremenu.

JUNIORI – XXV EP 2016. – PLOVDIV I VARNA, BUGARSKA (2. – 10. septembar):

B GRUPA – VARNA (DVORANA KULTURE I SPORTA):

1. KOLO – PETAK, 2. SEPTEMBAR:

SRBIJA – TURSKA         3:2 (21:25, 25:15, 25:18, 13:25, 15:13)

RUSIJA – BELORUSIJA  3:0 (25:13, 25:19, 25:16)

ITALIJA – ČEŠKA           3:1 (25:22, 20:25, 25:21, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 3. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ITALIJA          0:3 (15:25, 24:26, 20:25)

TURSKA – BELORUSIJA             3:0 (25:22, 25:13, 25:20)

RUSIJA – ČEŠKA           3:2 (25:16, 22:25, 26:28, 25:17, 15:11)

A GRUPA – PLOVDIV (DVORANA KOLODRUMA):

POLJSKA – FRANCUSKA                  3:2 (20:25, 22:25, 25:15, 25:22, 15:11)

UKRAJINA – BUGARSKA            3:2 (26:28, 22:25, 25:23, 28:26, 15:9)

NEMAČKA – SLOVENIJA             3:1 (25:27, 25:18, 25:19, 25:21)

POLJSKA – UKRAJINA   3:0 (25:21, 25:20, 25:18)

BUGARSKA – SLOVENIJA           3:0 (25:18, 25:15, 25:18)

NEMAČKA – FRANCUSKA           3:2 (25:23, 31:33, 19:25, 25:14, 16:14)

BUGARSKA – FRANCUSKA   17,30 (16,30)

POLJSKA – NEMAČKA          20,00 (19,00)

FRANCUSKA – UKRAJINA    15,00 (14,00)

BUGARSKA – NEMAČKA      17,30 (16,30)

POLJSKA – SLOVENIJA        20,00 (19,00)