Srbija bolja od Turske na startu u Varni

JUNIORI – XXV EP 2016.

Muška juniorska reprezentacija Srbije startovala je minimalnom pobedom na jubilarnom, XXV EP 2016, koje je danas počelo u Varni i Plovidvu, u Bugarskoj. Srbija je danas u prvom meču na Prvenstvu, u okviru 1. kola B grupe, savladala Tursku sa 3:2, po setovima 21:25, 25:15, 25:18, 13:25 i 15:13, posle 109 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Kulture i sporta posmatralo je 60 gledalaca, a sudili su Serhij Hulka iz Ukrajine i Ilijan Georgijev iz Bugarske.

Sjajan početak Prvenstva Evrope za juniore Srbije. Izabranici Vladimira Vasovića su posle velike borbe savladali Tursku, u meču u kome su lošije počeli utakmicu, ali su je sjajno završili. Vodila je Turska u petom setu sa 10:7, ali je pre svih Polomac sa dva asa vratio nadu, dok je Kujundžić samo stavio tačku na premijerni meč u Varni.

Srbija je na početku meča, posle izjednačenog početka, povela sa 6:4, a Turska serijom 4:0, na servis Lagumdžije, preokrenula rezultat i povela sa 8:4. Odlično su Turci servirali i poveli sa 10:7, a Srbija odgovorila sjajnim servisima Kujundžića za izjednačenje na 10:10. Turci su kažnjavali svaku grešku juniora Srbije, pa su poveli sa 12:10, pa 15:12, kada je Vasović zatražio 30 sekundi predaha. Mehić je prekinuo seriju Turske, Kujundžić poentirao za 15:14, a na drugom tehničkom tajm – autu je bilo 16:14 za Tursku. Ponovo je Turska stigla do tri poena viška – 18:15, pa je Vasović iskoristio i drugi tajm – aut u prvom setu. Turska je uspešno održavala razliku do kraja prvog seta, koji je rešila u svoju korist sa 25:21.

Drugi set je počeo vođstvom Turske od 4:1, pa je Vasović morao da reaguje tajm – autom. Vratila se Srbija u igru, pošto je smanjila na 6:4, a zatim asom Kujundžića i na 7:6. Posle 8:6 za Tursku, Srbija je serijom 4:0 povela sa 10:8, pa je Bedenstenlioglu zatražio tajm – aut. Izjednačili su Turci na 10:10, a Srbija novom serijom od četiri uzastopna poena stigla do 14:10. Smanjila je Srbija broj grešaka i poboljšala igru, što je rezultiralo vođstvom od 17:11. Polomac je sjajnim blokom povećao na 19:12, Buša asom na 21:13, a Polomac i Todorović blokom na 22:13. Srbija je drugi set dobila sa 25:15 i izjednačila na 1:1.

Srbija je na startu trećeg seta povela sa 3:1, a Turci serijom 4:0 preokrenuli na 5:3. Vodila je zatim Turska sa 7:4, pa 9:5 i 11:6, kada je Vasović tražio 30 sekundi odmora. Serijom 4:0, Srbija je smanjila na 11:10 i potpuno se vratila u meč, a Bedenstenlioglu je morao da zatraži prvi tajm – aut. Poveli su Turci sa 14:11, a Srbija poravnala na 15:15, a zatim i povela sa 16:15. Posle tajm – auta, Srbija je povela sa 17:15, 19:16, pa 21:17, kada je klupa Turske iskoristila i drugi tajm – aut u trećem setu. Posle predaha, Buša je povisio na 22:17, a posle greške Turaka bilo je 23:17. Todorović i Polomac su blokom doneli Srbiji sedam set lopti – 24:17. Srbija je iskoristila drugu set loptu za konačnih 25:18, za vođstvo od 2:1.

Turska je u četvrtom setu povela sa 4:2, pa 6:3 i 8:4 na prvom tehničkom tajm – autu. Poveli su Turci sa 10:4 i tada je Vasović morao da traži 30 sekundi odmora. Buša je prekinuo seriju Turske, koja je zatim povećala razliku na velikih osam poena – 13:5. Posle drugog tajm – auta Vasovića, Turska je stigla do 14:5 i 16:7, pa 18:8, a Srbija smanjila na 18:10. U finišu, Turska je vodila sa 23:10, a četvrti set rešila u svoju korist sa 25:13 i izjednačila na 2:2 u setovima.

Odlučujući, pet set je počeo vođstvom Srbije od 1:0, da bi Turska preokrenula na 3:2, posle greške Kujundžića, da bi isti igrač izjednačio, a zatim primorao Turke na grešku za prednost Srbije od 4:3. Serijom 3:0, Turska stiže do vođstva od 6:4, pa 8:5, koliko je bilo na promeni strana. Posle vođstva Turske od 9:5, Vasović je tražio tajm – aut, a nakon predaha Srbija smanjila na 9:7. Perišić je smanjio na 10:9, Polomac asom poravnao na 10:10. Nakon tajm – auta Turske i još dve greške rivala, Srbija je povela sa 12:10, a Bedenstenlioglu zatražio svoj poslednji tajm – aut na meču. Svojim drugim asom Polomac je povećao na 13:10, posle ukupne serije Srbije od 6:0. Smanjili su Turci na 13:12, pa je Vasović iskoristio drugi tajm – aut u petom setu. Buša je Srbiji doneo dve meč lopte – 14:12, a Todorović zatim pogrešio servis za 14:13. Ceo meč je stao u jednu loptu, koju je Kujundžić pretvorio u 15:13 za pobedu Srbije od 3:2.

IZJAVA VLADIMIRA VASOVIĆA 1

IZJAVA VLADIMIRA VASOVIĆA 2

IZJAVA ALEKSE POLOMCA

IZJAVA VUKA TODOROVIĆA

Juniori Srbije će sutra, u 2. kolu B grupe, igrati protiv Italije od 16,30 časova po našem vremenu.

JUNIORI – XXV EP 2016. – PLOVDIV I VARNA, BUGARSKA (2. – 10. septembar):

B GRUPA – VARNA (DVORANA KULTURE I SPORTA):

1. KOLO – PETAK, 2. SEPTEMBAR:

SRBIJA – TURSKA         3:2 (21:25, 25:15, 25:18, 13:25, 15:13)

RUSIJA – BELORUSIJA  3:0 (25:13, 25:19, 25:16)

ITALIJA – ČEŠKA           3:1 (25:22, 20:25, 25:21, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 3. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ITALIJA                17,30 (16,30)

TURSKA – BELORUSIJA       15,00 (14,00)

RUSIJA – ČEŠKA                 20,00 (19,00)