Srbija pobedila Brazil u Arilju

JUNIORI – XVI SP 2011.

Juniori Srbije savladali su Brazil u prvom od tri prijateljska meča. Srbija je večeras u Arilju pobedila Brazil sa 3:0, po setovima 25:20, 25:18 i 27:25, posle 74 minuta igre. Utkamicu u Sportskom centru u Arilju posmatralo je 1000 gledalaca, a sudili su Aleksandar Petrović i Duško Ristanović.

SRBIJA: KOVAČEVIĆ (14), LISINAC (7), KOPRIVICA (6), KAPUR, MRDAK, JOVOVIĆ (2), VRBAN, MILUTINOVIĆ (3), PETKOVIĆ, STOILOVIĆ, PERIĆ, ATANASIJEVIĆ (21), RAJKOVIĆ, BUCULJEVIĆ. TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ I DRAGAN ĐORĐEVIĆ.

BRAZIL: BERNARDO (7), MATEUS (4), VIKTOR (3), ARI, PINTO, RIKARDO (15), FELIPE (1), GILJERME, RAFAEL, VITOR (1), RENAN (2), RAFAEL (12), SILVA (2), LUAN (4), EDUARDO. TRENERI: LEONARDO KARVALJO I FELIPE KOSTA.

Juniori Srbije su maksimalnim rezultatom savladali aktuelnog svetskog prvaka i domaćina SP, koje će se odigrati u avgustu.

Izabranici Milana Žarkovića su tokom sva tri seta, od starta bili u prednosti i prva dva seta su dobili zahvaljujući smirenijoj igri u završnici. U finišu poslednjeg seta vodila se izjedanačena borba, da bi Srbija na kraju slavila.

Srbija i Brazil će drugu prijateljsku utakmicu odigrati sutra od 19,00 časova u Kraljevu, a treću u ponedeljak, 04. jula od 20,00 časova u Ivanjici. Obe reprezentacije se pripremaju za XVI SP 2011, koje će se odigrati od 01. – 10. avgusta u Rio de Žaneiru, u Brazilu.