Maksimalan trijumf Srbije

JUNIORI – BALKANSKO PRVENSTVO 2010.

Muška juniorska reprezentacija Srbije startovala je pobedom na Balkanskom prvenstvu 2010. u BJR Makedoniji. Srbija je danas u Novom Dojranu, u 1. kolu A grupe, savladala Crnu Goru sa 3:0, po setovima 25:22, 25:9 i 25:23, posle 70 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Istatov posmatralo je 200 gledalaca. Meč su sudili Dragan Mihajlov iz Makedonije i Veronika Ivan iz Rumunije.

SRBIJA: KOVAČEVIĆ (19), PETROVIĆ (1), KOPRIVICA (1), MRDAK, KAPUR, JOVOVIĆ (2), OPAČIĆ (1), MILUTINOVIĆ (4), PETKOVIĆ (12), BUCULJEVIĆ, PERIĆ, ATANASIJEVIĆ (19). TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ I DRAGAN ĐORĐEVIĆ.

CRNA GORA: VLAHOVIĆ, STRUGAR (1), HAMZAGIĆ (9), BOJIĆ, ĐUKIĆ (9), ĆUK, RADUNOVIĆ (6), DEDIĆ (1), PAPOVIĆ, ĐURANOVIĆ (3), RADOVIĆ (4), GOŠOVIĆ (1). TRENERI: POPOVIĆ SRĐAN I MITROVIĆ MILOŠ.

Juniori Srbije su zabeležili ubedljivu pobedu na startu šampionata Balkana, Crna Gora je u prvom setu i trećem pružila jači otpor. Izabranici Milana Žarkovića su kontorlisali igru i rezultat tokom čitavog meča, a najubedljiviji su bili u drugom setu.

Milan Žarković, selektor juniorske reprezentacije Srbije je posle meča izjavio:

– Nosioci igre su opravdali očekivanja, do kraja meča su svi momci dobili priliku da igraju. Ubedljivo smo dobili Crnu Goru iako je moglo još ubedljivije. Ostvarili smo cilj, napravili dobru osnovu za osvajanje prvog mesta u grupi – rekao je posle meča Žarković.

Srbija će u 2. kolu A grupe, sutra od 18,30 časova igrati protiv Rumunije.

JUNIORI – BŠ 2010. – NOVI DOJRAN, BJR MAKEDONIJA (04. – 08. AVGUST). REZULTATI I