Pobeda Belgije posle četiri seta – sutra protiv Izraela od 17,00 časova

SENIORKE – V EVROPSKA LIGA 2013.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je na startu I turnira V Evropske lige 2013. Belgija je večeras u Leuvenu, u 1. kolu, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 20:22, 21:8, 21:11 i 21:18, posle 79 minuta igre.

Utakmicu u dvorani „Sport Oaza“ posmatralo je 800 gledalaca, a sudili su Fransisko Sabroso Moratilja iz Španije i Karol Hep iz Luksemburga.

SRBIJA: RAONIĆ (2), KECMAN, CVETIĆANIN, MEDIĆ (11), SAVIĆ, LUKOVIĆ, HELIĆ (9), ROSIĆ, BURSAĆ (9), DABIĆ, BLAGOJEVIĆ (10), STEVANOVIĆ (7). TRENERI: ALEKSANDAR VLADISAVLJEV I VLADIMIR MEDENICA.

BELGIJA: KOLMAN, DIRIKS (5), KURTOA, LEJS (17), HOREMANS, ALBREHT (8), VANDESTENE (3), BLAND (12), RUSO (11), BIBAUV, VAN DE VIVER, ŽILIS (6). TRENERI: GERT VAN DE BRUK I BREHT VAN KERKOVE.

Seniorke Srbije su izgubile od Belgije, u meču u kome su dobro počele skoro svaki set, ali su u završnicama, sem u prvom setu, bile dekoncentrisane i dozvolile Belgijankama da se vrate u igru i na kraju zasluženo slave. Ne treba zaboraviti da je ovo prva zvanična utakmica ove selekcije u Evropskoj ligi i sigurno je da će pored borbenosti, koju su izabranice Aleksandra Vladisavljeva prikazale, u narednim mečevima i kvalitet igre biti na višem nivou.

Odlično je Srbija počela utakmicu i povela sa 3:0, pa 4:2 i 7:2, kada je Van de Bruk morao da zatraži tajm – aut. Povela je Srbija sa 8:2, pa zatim 10:4 i 12:5 na tehničkom tajm – autu. Od 13:6 za Srbiju, Belgija je smanjila na 13:8, a posle 14:8 na 14:11, kada je Vladisavljev zatražio tajm – aut, pa 14:13. Uspela je Belgija da izjednači na 15:15, a posle vođstva Srbije 17:16 i da preokrene rezultat u svoju korist sa dva uzastopna poena i prvo vođstvo u meču od 18:17. Imala je Belgija dve set lopte, 20:18, ali Srbija odličnim napadom Blagojevićeve, a zatim as servisom Raonićeve izjednačila na 20:20, pa je Van de Bruk zatražio i drugi tajm – aut. Uspela je Srbija da stigne do prve set lopte, 21:20, koju je realizovala za konačnih 22:20 i vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu, Srbija je osvojila prvi poen, a Belgija tri naredna za vođstvo od 3:1. Izjednačila je Srbija na 3:3, a Belgija uzvratila i povela sa 6:3, pa 8:6, kada je Vladisavljev zatražio prvi tajm – aut. Igrala je Belgija bolje i stigla do prednosti od 9:4, a posle 10:6 osvojila dva vezana poena za 12:6, pa je Vladisavljev zatražio i drugi tajm – aut. Nije se Belgija zaustavljala i ukupnom serijom 8:0 povela sa 18:6. Na kraju je bilo 21:8 za Belgiju, za izjednačenje na 1:1 u setovima.

I u trećem setu Srbija je povela, sa 2:0 i 3:1. Belgija je izjednačila na 3:3, a posle prednosti Srbije od 5:3, ponovo izjednačila. Vodila je Srbija sa 6:5, a Belgijanke sa dva vezana poena stgile do 7:6, a zatim i 10:7, odnosno 12:8 na tehničkom tajm – autu. Vodile su Belgijanke sa 15:9, a Srbija smanjila na 15:11, da bi Belgija potom osvojila šest uzastopnij poena za konačnih 21:11 i vođstvo od 2:1 u setovima.

Start četvrtog set doneo je dobru igru Srbije, koja je vodila sa 7:3 i 9:4. Smanjila je Belgija na 9:7, a Srbija sa dva vezana poena stigla do 11:7. Ponovo je uzvratila Belgija i smanjila na 11:9, a Srbija serijom 3:0 povela sa 14:9. Uspela je Belgija da izjednači na 14:14, a posle vođstva Srbije od 15:14 serijom 4:0 stiže do prednosti do 18:15. Posle tajm – auta Vladisavljeva, Srbija je smanjila na 19:18, ali je Belgija stigla do dve meč lopte i realizovala prvu za konačnih 21:18 i pobedu od 3:1.

IZJAVA ALEKSANDRA VLADISAVLJEVA

IZJAVA SOFIJE MEDIĆ

IZJAVA LJUBICE KECMAN

Srbija će  sutra, u 2. kolu, igrati protiv Izraela od 17,00 časova, a u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 16. juna, protiv Nemačke od 15,00 časova.

Utakmicu Srbija – Belgija posmatrala je Vesna Arsić, ambasador Srbije u Belgiji.

SENIORKE – V EVROPSKA LIGA 2013. – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

B GRUPA:

I VIKEND (14. – 16. JUN) – LEUVEN, BELGIJA (DVORANA SPORT OAZA):

SUPERVIZOR CEV: FILIP BUŠE (FRANCUSKA).

1.KOLO – PETAK, 14. JUN:

SRBIJA – BELGIJA         1:3 (22:20, 8:21, 11:21, 18:21)

NEMAČKA – IZRAEL      3:0 (21:14, 21:13, 25:23)

SRBIJA – IZRAEL           17,00

SUDIJE: KAROL HEP (LUKSEMBURG) I ANTONIO MANUEL SOBRAL (PORTUGALIJA).

NEMAČKA – BELGIJA     20,00

SUDIJE: HELENA GELDOF (HOLANDIJA) I FRANSISKO SABROSO MORATILJA (ŠPANIJA).

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA       15,00

SUDIJE: ANTONIO MANUEL SOBRAL (PORTUGALIJA) I FRANSISKO SABROSO MORATILJA (ŠPANIJA).

BELGIJA – IZRAEL         18,00

SUDIJE: HELENA GELDOF (HOLANDIJA) I KAROL HEP (LUKSEMBURG).

A GRUPA:

I VIKEND (14. – 16. JUN) – BURSA, TURSKA (DVORANA ČENGIZ GOLU):

SUPERVIZOR CEV: DRAGOMIR GERASIMOVIĆ (SRBIJA).

SUDIJE: MIRJANA GALIĆ (BOSNA I HERCEGOVINA), BLAŽ MARKELJ (SLOVENIJA), LEMONIJA MULA (GRČKA), ELDAR ZULFUGAROV (AZERBEJDŽAN).

RUMUNIJA – BUGARSKA     3:2 (19:21, 21:16, 21:19, 14:21, 15:12)

TURSKA – MAĐARSKA         3:2 (20:22, 21:14, 15:21, 21:13, 15:6)