BPS gensp

Bugarska u finalu

SENIORKE – IV EVROPSKA LIGA 2012. – FINALNI TURNIR

Ženska seniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrto uzastopno finale Evropske lige. Posle 34 uzastopne pobede, Srbija je poražena u polufinalu IV Evropske lige 2012. u Karlovim Varima, u Češkoj. Bugarska je danas, u prvom polufinalu, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 34:32, 25:22, 21:25 i 25:20, posle 116 minuta igre.

Utakmicu u KV Areni posmatralo je 750 gledalaca, a sudili su Mario Bernaola iz Španije i Danica Viktorini Lisa iz Slovačke.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ (5), MIHAJLOVIĆ (13), ŽIVKOVIĆ (3), KRSMANOVIĆ (4), MALEŠEVIĆ, VESOVIĆ (14), OGNJENOVIĆ (4), NINKOVIĆ (5), RAŠIĆ (16), ĆEBIĆ, STAROVIĆ (13), BLAGOJEVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

BUGARSKA: NENOVA (1), NIKOLOVA, SABKOVA, KITIPOVA (1), RABADŽIJEVA (12), ŽARKOVA (5), KOEVA, RUSEVA (2), KARAKAŠEVA (7), M. FILIPOVA, VASILEVA (21), S. FILIPOVA (25). TRENERI: MARČELO ABONDANCA I DIMO TONEV.

Nije Srbija uspela da savlada Bugarsku u meču dve do danas jedine neporažene selekcije u IV Evropskoj ligi 2012. S obzirom na rezultat, može se konstatovati da je presudan bio prvi set, u kome Srbije nije realizovala pet set lopti, ali i završnica drugog seta, u kome su odbojkašice Srbije dozvolile rivalu da u odlučujućim trenucima minus od dva poena pretvori u trijumf. Prvi put posle tri godine, Srbija će u Evropskoj ligi igrati u meču za bronzanu medalju.

Povela je Bugarska na početku meča sa 2:0, a Srbija izjednačila na 2:2, da bi od vođstva Bugarske od 4:3, Srbija seirjom 3:0 stigla do prednosti od dva poena, 6:4. Uzvratila je Bugarska serijom od četiri uzastopna poena, pa je na prvom tehničkom tajm – autu bilo 8:4 za Bugarke. Smanjila je Srbija na 8:7, a Bugarke sa dva uzastopna poena stigle do 10:7. Ponovo je Srbija uhvatila priključak pri rezultatu 10:9 za Bugarsku, a zatim je usledilo izjednačenje na 11:11. Posle 12:11 za Bugarsku, Srbija je sa tri vezana poena stigla do novog vođstva, 14:11. Ponovo je Bugarska izjednačila, na 14:14, a na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:15 za Srbiju. Povela je Srbija sa 17:15, a Bugarska serijom 3:0 ponovo povela, ovoga puta sa 18:17, a zatim i sa 20:18. Vodila je Bugarska sa 21:19, a Srbija izjednačila na 21:21. Igralo se potom poen za poen, da bi ipak Srbija stigla do prve set lopte (od 22:23 do 24:23), koju nije realizovala. Bugarska je zatim sa dva vezana poena stigla do svoje prve set lopte (25:24), a zatim i druge (26:25), koje nije realizovala, pa je zatim Srbija došla do svoje druge set lopte pri rezultatu 27:26. Nije Srbija relizovala drugu, ali ni naredne tri set lopte, da bi Bugarska stigla do svoje treće set lopte pri rezultatu 31:30. Nije Bugarska iskorsitila ni treću, ni četvrtu, ali jeste petu set loptu za konačnih 34:32 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Na startu drugog seta, Bugarke su povele sa 2:1, a Srbija serijom od pet uzastopnih poena, na servis Jovane Brakočević (dva asa), povela sa 6:2 i primorala Marčela Abondancu za zatraži tajm – aut. Posle predaha, Bugarska je smanjila vođstvo Srbije na 6:5, a na prvom tehničkom tajm – autu je bilo 8:6 za Srbiju. Izjednačila je Bugarska na 8:8, a zatim od vođstva Srbije 9:8 sa dva uzastopna poena stigla do prednosti od 10:9. Uzvratila je Srbija na isti način, sa dva vezana poena, i opet povela, ovoga puta sa 11:10. Rezultatska neizvesnost je nastavljena u igri poen za poen, da bi od vođstva Srbije od 14:13, Bugarska sa dva uzastopna poena stigla do vođstva od 15:14, dok je na drugom tehničkom odmoru bilo 16:15 za Bugarsku. Posle pauze, nastavljena je žestoka borba za svaki poen. Srbija je konačno ponovo stigla do prednosti, kada je od vođstva Bugarske od 19:18, sa tri vezana poena, stgila do 21:19 i primorala Abondancu da zatraži 30 sekundi odmora. Posle tajm – auta, usledila je neverovatna serija Bugarske od 5:0, kojom su stigle do četiri set lopte – 24:21. Realizovale su Bugarke drugu set loptu za konačnih 25:22 i vođstvo od 2:0 u setovima.

Početak trećeg seta pripao je Srbiji, koja je povela sa 4:0, 6:1, pa 8:3 na prvom tehničkom tajm – autu. U period između dva tehnička odmora, Srbija je vodila sa 12:5, da bi Bugarska serijom 3:0 smanjila na 12:9. Uzvratila je Srbija sa četiri vezana poena, pa je na drugom tehničkom odmoru bilo 16:9. Održavala je Srbija visoku prednost i u nastavku i vodila sa 18:11, da bi Bugarska smanjila na 18:13. Odgovorila je Srbija na isti način i ponovo stigla do sedam poena prednosti, 20:13. Ponovo su Bugarke napravile seriju poena, ovoga puta 3:0 i smanjile na 20:16, a zatim i na 21:18, kada je Zoran Terzić zatražio 30 sekundi odmora. Posle predaha, povela je Srbija sa 23:19, a zatim stigla do četiri set lopte – 24:20. Iskoristila je Srbija drugu, za konačnih 25:21 i 2:1 u setovima za Bugarsku.

Bugarska je na početku četvrtog seta povela sa 3:0 i tu prednost održavala do rezultata 5:2, kada je Srbija serijom 3:0 izjednačila na 5:5. Na prvom tehničkom odmoru bilo je 8:7 za Bugarsku. Povela je Bugarska posle pauze sa 11:7, pa 12:8, da bi Srbija smanjila na 12:10. Uzvratila je Bugarska sa dva uzastopna poena za vođstvo od 14:10, pa je zatim opet Srbija napravila seriju, ovoga puta 4:0 za izjednačenje na 14:14. Ipak, na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:14 za Bugarsku. Povela je Bugarska sa 17:14 posle predaha i tu prednost održavala do 18:16, kada je sa dva vezana poena stigla do 20:16. Posle tajm – auta Srbije, Bugarska je povela sa 21:16, pa 22:17. Stigla je Bugarska do 24:19, realizovala drugu meč loptu za konačnih 25:20 i 3:1 u setovima.

IZJAVA ZORANA TERZIĆA

IZJAVA MAJE OGNJENOVIĆ

IZJAVA SUZANE ĆEBIĆ

IZJAVA JELENE BLAGOJEVIĆ

Srbija će sutra, u meču za treće mesto, od 15,00 časova, igrati protiv poraženog iz drugog polufinala između Češke i Holandije.

SENIORKE – IV EVROPSKA LIGA 2012. – FINALNI TURNIR (05. I 06. JUL) – KARLOVE VARI, ČEŠKA (KV ARENA) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA: