BPS gensp

Seniorke još jednom maksimalno u Kladovu

SENIORKE – III EVROPSKA LIGA 2011.

Seniorke Srbije, dvostruke i jedine pobednice Evropske lige, ostvarile su i drugu maksimalnu pobedu na startu III Evropskoj ligi 2011. Srbija je danas u Kladovu, u drugoj utakmici I vikenda A grupe savladala Grčku sa 3:0, po setovima 25:14, 25:21 i 25:22, posle 73 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Jezero posmatralo je 1200 gledalaca, a sudili su Monika Ujhazi iz Mađarske i Dušan Rihlik iz Češke.

SRBIJA: LAZAREVIĆ (6), BRAKOČEVIĆ, MALAGURSKI (19), ŽIVKOVIĆ (4), KRSMANOVIĆ (11), MALEŠEVIĆ (7), MOLNAR (4), ANTONIJEVIĆ, VESOVIĆ, NINKOVIĆ (8), RAŠIĆ, POPOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

GRČKA: KIRIJAKIDU (6), KUTUKSIDU (4), PAPAFOTIJU, KIOSI (8), CANAKAKI, GJUZELI, MILONA, HADAVA (9), LABRINIDU (6), KELESIDU, MERTEKI (5), GUZU (1). TRENERI: DIMITRIS FLOROS I APOSTOLOS IKONOMIDU.

Srbija je i drugi put savladala Grčku i I vikend završila sa šest osvojenih bodova.

Tokom utakmice publici se predstavila plesna grupa “Readance”, odnosno najmlađe članice “Pčelice”.

Drugu utakmicu protiv Grčke počela je postava Živković, Malagurski, Krsmanović, Ninković, Molnar, Malešević i libero Popović. Kao u prvom meču, Srbija je počela dobro i povela sa 7:3, odnosno 8:5. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:10, a potom je usledila serija 5:0, čime je prvi set bio rešen. Na kraju je bilo 25:14 za 1:0 u setovima za Srbiju.

U drugom setu viđena je slična slika, s tim što je na prvom tehničkom tajm – autu bilo 8:6 za domaćina, koji je prednost vrlo brzo povećao na pet poena (12:7). Posle predaha, koji je zatražio Dimitris Floros, trener Grčke, Srbija je osvojila još dva uzastopna poena za sedam razlike (14:7). Grčka je do drugog tehničkog odmora smanjila prednost Srbije na šest poena (16:10). Posle odmora Grčka je nastavila sa dobrom igrom i uspela da smanji prednost Srbije na tri poena (18:15). Ipak, na servis Ane Lazarević, debitantkinje u selekciji Srbije, domaćin je osvojio četiri vezana poena za 22:15. Grkinje su prvi put u dve utakmice protiv Srbije osvojile vise od 20 poena, tačnije 21 za 25:21 i 2:0 za Srbiju.

U trećem setu, Srbija je pono stekla početnu prednost, pa je na prvom tehničkom odmoru bilo 8:5, a na drugom 16:10. U finišu, Srbija je vodila sa 20:13, a Grčka smanjila na 21:17. Na kraju, Srbija je treći set dobila sa 25:22, a meč ponovo sa 3:0.

IZJAVA ZORANA TERZIĆA

IZJAVA DIMITRISA FLOROSA

IZJAVA SANJE MALAGURSKI

IZJAVA NIKOLETE KUTUKSIDU

IZJAVA ANE LAZAREVIĆ

Seniorke Srbije će tokom II vikenda A grupe Evropske lige 2011. gostovati u Španiji, dok će Grčka putovati u Francusku.

SENIORKE – III EVROPSKA LIGA 2011. – A GRUPA:

I VIKEND (27. – 29. MAJ):

PETAK, 27. MAJ – KLADOVO (DVORANA JEZERO):

SRBIJA – GRČKA           3:0 (25:11, 25:14, 25:15)

SUBOTA, 28. MAJ – KLADOVO (DVORANA JEZERO):

SRBIJA – GRČKA           3:0 (25:14, 25:21, 25:22)

PETAK, 27. MAJ – GVADALAHARA:

ŠPANIJA – FRANCUSKA       3:1 (17:25, 25:20, 25:23, 25:18)

SUBOTA, 28. MAJ – GVADALAHARA:

ŠPANIJA – FRANCUSKA       0:3 (23:25, 19:25, 18:25)

II VIKEND (03. – 05. JUN):

LAS PALMAS:

ŠPANIJA – SRBIJA

PRVA UTAKMICA: PETAK, 03. JUN U 19,30 (20,30).

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 04. JUN U 18,00 (19,00).

SUDIJE: STEFAN TAKAIČVILI (GRUZIJA) I ANDREAS KONSTADINIDES (KIPAR). CEV SUPERVIZOR: IVAN IRO (ČEŠKA).