Šampionski ples Srbije u Kladovu

SENIORKE – III EVROPSKA LIGA 2011.

Seniorke Srbije, dvostruke i jedine pobednice Evropske lige, maksimalnom pobedom su startovale u III Evropskoj ligi 2011. Srbija je danas u Kladovu, u prvoj utakmici I vikenda A grupe savladala Grčku sa 3:0, po setovima 25:11, 25:14 i 25:15, posle 62 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Jezero posmatralo je 850 gledalaca, a sudili su Dušan Rihlik iz Češke i Monika Ujhazi iz Mađarske.

SRBIJA: LAZAREVIĆ, BRAKOČEVIĆ (22), MALAGURSKI, ŽIVKOVIĆ, KRSMANOVIĆ, MALEŠEVIĆ, MOLNAR (10), ANTONIJEVIĆ (2), VESOVIĆ (7), NINKOVIĆ (1), RAŠIĆ (13), POPOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

GRČKA: KIRIJAKIDU (8), KUTUKSIDU, PAPAFOTIJU, KIOSI (6), CANAKAKI (4), GJUZELI (3), MILONA, HADAVA (2), LABRINIDU (1), KELESIDU, MERTEKI (4), GUZU. TRENERI: DIMITRIS FLOROS I APOSTOLOS IKONOMIDU.

Pre početka utakmice Živojin Bogojević, predsednik OK Đerdap iz Kladova, predao je cveće Ksanti Miloni, liberu Grčke, koja je danas proslavila 31. rođendan.

Srbija je meč počela sa postavom Antonijević, Brakočević, Ninković, Rašić, Vesović, Molnar i libero Popović, i već od starta nametnula oštar tempo, koji Grkinje nisu mogle da prate. Dimitris Floros je prvi trenerski tajm – aut zatražio prvi vođstvu Srbije 7:2, a drugi kod rezultata 13:4. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:5 za izabranice Zorana Terzića i bilo je evidentno da će Srbija brzo i lako stići do vođstva od 1:0 u setovima. Tako je i bilo i posle 20 minuta igre, Srbije je dobila prvi set sa 25:11.

Drugi set je počeo mnogo boljom igrom Grčke, koja je povela sa 7:2, a na prvom tehničkom odmoru sa 8:3. Usledila je serija Srbije od 3:0, a zatim i 5:0, kada je od 10:12, domaćin stigao do 15:12 i primorao Dimitrisa Florosa da zatraži predah. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:14, da bi Srbija serijom 9:0 na servis Jovane Vesović došla do 25:14 i 2:0 u setovima.

U trećem setu ponovo odličan start gošći i vođstvo od 8:5. Srbija je izjednačila na 11:11 i potom povela sa 14:12. Isto kao u drugom setu, na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:12, a potom na servis Milene Rašić, Srbija stiže do nedostižnih 20:13. Na kraju bilo je 25:15 za 3:0 u setovima i prvu pobedu Srbije u ovogodišnjoj Evropskoj ligi.