Peti uzastopni trijumf Srbije posle pet setova

SENIORKE – II EVROPSKA LIGA 2010.

Seniorke Srbije zabeležile su petu uzastopnu pobedu u A grupi Evropske lige 2010. Srbija je večeras u prvoj utakmici III vikenda, u Subotici, savladala Bugarsku sa 3:2, po setovima 25:13, 25:23, 22:25, 20:25 i 15:12, posle 125 minuta igre.

Utakmica je odigrana u dvorani Dudova šuma u prisustvu 2700 gledalaca, a sudili su Mehmet Demirdelen iz Turske i Rudina Omari iz Albanije.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ (16), ŽIVKOVIĆ (2), KRSMANOVIĆ (12), MAJSTOROVIĆ (1), MOLNAR (19), VESOVIĆ (8), OGNJENOVIĆ (7), VELJKOVIĆ (7), BJELICA, RAŠIĆ (8), ĆEBIĆ, KLISURA (1). TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

BUGARSKA: NENOVA (1), ZARKOVA (6), KOEVA, JANEVA (15), RUSEVA, KARAKAŠEVA (6), M. FILIPOVA, RABADŽIJEVA (13), VASILEVA (4), S. FILIPOVA (21), E. NIKOLOVA (4), C. NIKOLOVA. TRENERI: DRAGAN NEŠIĆ I PETAR DOČEV.

Srbija je jedina neporažena ekipa u A grupi Evropske lige. Izabranice Zorana Terzića su posle velike borbe i više od dva časa igre, pred rekordnim brojem gledalaca u ovogodišnjem takmičenju, savladale Bugarsku posle pet odigranih setova.

Srbija je odlično počela utakmicu, povela sa 4:0 i primorala Dragana Nešića da zatraži tajm – aut za Bugarsku. Nastavili su domaći sa odličnom igrom, pa je na prvom tehničkom odmoru bilo 8:2 a na drugom 16:9. Ubedljiv je bio i finiš Srbije za konačnih 25:13, posle 21 minuta igre za 1:0 u setovima.

U drugom setu se vodila izjednačena borba i poen za poen do rezultata 11:11, kada su Bugarke serijom od 3:0 došle do prednosti. Posle tajm – auta Zorana Terzića, Srbija osvaja četiri uzastopna poena i vodi sa 15:14. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:15 za Srbiju. Nastavljena je borba poen za poen sve do 20:20, kada su Bugarske serijom od 3:0 stigle nadomak osvajanja seta. Ipak, usledio je fantastičan finiš Srbije, koja je sa pet uzastopnih poena osvojila i drugi set, za vođstvo od 2:0.

U trećem setu najbolje izdanje Bugarki i nešto opuštenija igra Srbije na momente. Iskoristile su to gošće i vodile tokom većeg dela seta. U finišu, Bugarska je vodila sa 18:15 i 19:16, da bi Srbija uspela da smanji na 19:18. Nastavljena je bitka za svaki poen, da bi Srbija izjednačila na 21:21, kada je Dragan Nešić zatražio 30 sekundi predaha za svoju ekipu. Posle odmora, Bugarska je stekla tri poena prednosti, odnosno tri set lopte. Iskoristile su gošće drugu set loptu za 25:22 i 1:2 u setovima.

U četvrtom setu povela je Srbija sa 4:2, ali su Bugarke oskoljenje igrom iz trećeg seta ubzo izjednačile i povele sa 8:6. Posle tehničkog odmora gošće su osvojile još dva poena i prednost povećale na četiri razlike, a potom i na pet poena viška (12:7), kada je Zoran Terzić zatražio tajm - aut. Međutim, nastavile su Bugarke sa odličnom igrom i stigle do ubedljive prednosti (15:7), da bi na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:10 za Bugarsku. Smanjila je Srbija na 16:13, ali je odmah usledio odgovor Bugarki, pa je vrlo brzo bilo 21:13 za gošće. Usledila je serija domaćih od 4:0, ali su do kraja seta izabranice Dragana Nešića rutinskom igrom stigle do izjednačnenja na 2:2 u setovima, pošto je u četvrtom setu bilo 25:20 za Bugarsku.

U petom, odlučujućem setu, Srbija je od starta zaigrala angažovanije, povela sa 4:1, što je bio signal klupi Bugarske da zatraži predah. Usledila su još tri poena Srbije, jedan zbog pogrešne postave gošći i dva asa Maje Ognjenović za vođstvo od 7:2. Na promenu strana Srbija je otišla sa prednošću od četiri poena (8:4). Usledila je igra poen za poen, da bi u finišu Srbija povela sa 12:6. Nisu se predavale Bugarke i uspele su da smanje prednost na 12:8, a potom i na 13:10. Srbija je ipak stigla do četiri meč lopte i iskoristila treću za trijumf u petom setu 15:12, odnosno 3:2 u setovima.

IZJAVA MAJE OGNJENOVIĆ

IZJAVA EVE JANEVE

IZJAVA ZORANA TERZIĆA

IZJAVA DRAGANA NEŠIĆA

Srbija i Bugarska će drugu utakmicu III vikenda A grupe Evropske lige 2010. odigrati sutra od 18,00 časova uz direktan prenos na RTS 2.

SENIORKE – II EVROPSKA LIGA 2010. – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

A GRUPA:

VI VIKEND:

ŠEFILD: VELIKA BRITANIJA – RUMUNIJA           0:3 (19:25, 15:25, 15:25)               I           0:3 (22:25, 20:25, 20:25)

I VIKEND (11. – 13. JUN):

KLADOVO: SRBIJA – VELIKA BRITANIJA            3:0 (25:16, 25:18, 25:19)         I           3:0 (25:21, 25:16, 25:14)

KONSTANCA: RUMUNIJA – BUGARSKA        0:3 (15:25, 23:25, 18:25)         I           0:3 (22:25, 26:28, 22:25)

II VIKEND (18. – 20. JUN):

SMEDEREVO:

SRBIJA – RUMUNIJA           3:0 (25:18, 25:21, 25:19)              I           3:0 (25:19, 25:20, 25:23)

KROULI: VELIKA BRITANIJA – BUGARSKA         0:3 (14:25, 14:25, 14:25)         I           0:3 (13:25, 23:25, 14:25)

III VIKEND (25. – 27. JUN):

SUBOTICA (DVORANA DUDOVA ŠUMA – 2800 MESTA):

PRVI MEČ – PETAK, 25. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA                 3:2 (25:13, 25:23, 22:25, 20:25, 15:12)

DRUGI MEČ – SUBOTA, 26. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA                 18,00 (RTS 2)

SUDIJE: MEHMET DEMIRDELEN (TURSKA) I RUDINA OMARI (ALBANIJA). SUPERVIZOR CEV: PJER MULHAJMS (LUKSEMBURG).

TABELA:

1. SRB        5    5    0    15:2     10

2. ROU       7    3    4      9:13   10

3. BUL        5    4    1    14:3       9

4. GBR        7    0    7      1:21     7

KONSTANCA: RUMUNIJA – VELIKA BRITANIJA         3:1 (25:18, 25:16, 23:25, 25:22)

DRUGI MEČ: SUBOTA, 26. JUN U 20,30 (19,30).

SUDIJE: JUSEF NIJIM (IZRAEL) I MAKSIM BERDNIKOV (RUSIJA). SUPERVIZOR CEV: PAVEL KUČERA (ČEŠKA).