Iver Andreas Horem i Oivind Hordvik iz Norveške trijumfovali na Štrandu u Novom Sadu

CEV – BEACH VOLLEY – EP 2011. – “SERBIAN MASTERS”

Iver Andreas Horem i Oivind Hordvik iz Norveške pobednici su Evropskog prvenstva u odbojci na pesku – „Serbian Masters 2011.“,  koje je danas završeno na Štrandu u Novom Sadu. Horem i Hordvik su osvojili prvo mesto, zlatne medalje i novčanu nagradu od 10 000 evra, pošto su u finalu savladali Selčuka Sekerdžija i Volkana Gogtepea iz Turske sa 2:1, po setovima 21:17, 14:21 i 16:14. Treće mesto i bronzanu medalju osvojili su Vard Kuke i Tom van Vale iz Belgije, koji su u meču za treće mesto pobedili Aleksandra Huber i Robina Zajdla iz Austrije sa 2:0, po setovima 21:17 i 21:14.

Prvoplasirana ekipa osvojila je 600 poena na rang listi CEV, odnosno 160 na rang listi FIVB, drugoplasirana 540/144 poena, a trećeplasirana 480/128 poena.

Na turniru je učestvovalo rekordnih 70 timova iz 28 evropskih zemalja (Andora, Austrija, Belgija, Belorusija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Danska, Estonija, Francuska, Grčka, Holandija, Italija, Kipar, Letonija, Mađarska, Nemačka, Norveška, Poljska, Portugal, Rusija, Slovačka, Slovenija, Srbija, Turska, Ukrajina, Češka, Španija i Švajcarska), što još jednom potvrđuje  kvalitet odbojke koja se igra u Evropi i veličinu i značaj CEV Evropskog prvenstva.