Seniorke Srbije na šestom mestu

BEACH VOLLEY – CEV KONTINENTALNI KUP – ZONALNA FAZA

Ivana Isailović i Jelena Blagojević i Milena Matić i Vanja Matić, repreznetativke Srbije, zauzele su šesto mesto na turniru D grupe Zonalne faze CEV Kontinentalnog Kupa, odnosno kvalifikacija za OI 2012. u beach volley, u Iljičivsku, u Ukrajini. Finska je u meču za peto mesto savladala Srbiju sa 3:1. Seniori Srbije igraće u B grupi Zonalne faze CEV Kontinentalnog Kupa na Tenerifama, u Španiji, od 16. – 18. septembra, sa Španijom, Norveškom, Češkom, Austrijom i Slovačkom.

BEACH VOLLEY – CEV KONTINENTALNI KUP – ZONALNA FAZA – D GRUPA – ILJIČIVSK, UKRAJINA (23. – 25. JUN) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

ČETVRTAK, 23. JUN – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN U POLUFINALE:

SRBIJA – ŠVAJCARSKA         3:1

M. Matić/V. Matić – Goričanec/Gresli     0:2 (9:21, 15:21)

I. Isailović/J. Blagojević – Forer/Verž-Depre      0:2 (9:21, 16:21)

I. Isailović/J. Blagojević – Goričanec/Gresli       0:2 (21:16, 21:15)

M. Matić/V. Matić – Forer/Verž-Depre    2:0 (predaja Švajarske bez borbe)

UKRAJINA – FINSKA       3:1

PETAK, 24. JUN – POLUFINALE:

VELIKA BRITANIJA – UKRAJINA       3:1

ŠVAJCARSKA – POLJSKA                 3:1

MEČ ZA PETO MESTO:

SRBIJA – FINSKA       0:2

M. Matić/V. Matić – Nistrom/Lehtonen   0:2 (18:21, 9:21)

I. Isailović/J. Blagojević – Hitinen/Lahti       1:2 (15:21, 21:11, 6:15)

SUBOTA, 25. JUN:

FINALE:

ŠVAJCARSKA – VELIKA BRITANIJA

MEČ ZA TREĆE MESTO:

POLJSKA – UKRAJINA

SRBIJA – FINSKA       1:3

I. Isailović/J. Blagojević – Nistrom/Lehtonen           0:2 (13:21, 11:21)

M. Matić/V. Matić – Hitinen/Lahti     2:0 (bez borbe)

6. SRBIJA

Seniorke Srbije su u Ukrajini završile učešće u Kontinentalnom kupu, a seniori Srbije igraće u B grupi Zonalne faze CEV Kontinentalnog Kupa na Tenerifama, u Španiji, od 16. – 18. septembra, sa Španijom, Norveškom, Češkom, Austrijom i Slovačkom.

Direktan plasman na Finalni turnir CEV Kontinentalnog Kupa izboriće pobednik grupe, dok će selekcije koje zauzmu drugo, treće, četvrto i peto mesto takmičenje nastaviti u jednoj od dve polufinalne grupe. Plasman na Finalni turnir izboriće pobednici polufinalnih grupa. Takođe, plasman na Finalni turnir obezbediće i organizator, ali samo ukoliko osvoji jedno od prva tri mesta na polufinalnom turniru. Ukoliko organizator Finalnog turnira osvoji prvo mesto na polufinalnom turniru, na završnom turniru će igrati i dve najbolje drugoplasirane reprezentacije. Ukoliko organizator ne bude prvi, plasman na Finalni turnir izboriće još jedna najbolja drugoplasirana reprezentacija, od selekcija koje se još nisu kvalifikovale sa rang liste zemalja učesnica, koja će naknadno biti objavljena.