Srbima zlato u Bugarskoj

BEACH VOLLEY – BALKANIJADE 2010.

Stefan Basta i Marko Nikolić osvojili su Balkansko prvenstvo za igrače do 23 godine koje se danas završilo u Plovdivu, u Bugarskoj.

Reprezentativci Srbije su u finalu savladali rumunski par Bala – Mehedinteanu sa 2:0, po setovima 22:20, 21:14.

Basta i Nikolić osvojili su prvo zlato za Srbiju u muškoj konkurenciji na Balkanskim prvenstvima.

Basta i Nikolić su takmičenje u Plovdivu završili sa četiri pobede, u finalu su protiv Rumuna pružili odličnu igru.

Treće mesto pripalo je Bugarima Hadžijevu i Rajevu jer su savladali zemljake Georgijeva i Grigorova sa 2:0, po setovima 21:15, 21:17.

U konkureniciji odbojkašica zlato su osvojile Angelova i Nikolova iz Bugarske, one su u finalu sa 2:0, po setovima 21:14, 21:16 savladale makedonski par Arabdži – Iđilov.

Treće mesto pripalo je Turkinjama Ocu i Angeloglu, koje su sa 2:1, po setovima 21:15, 16:21, 15:9, nadigrale Tercoglu i Butinu iz Grčke.

Na Balkanskom prvenstvu za igrače do 20 godina, u Drami, u Grčkoj, Milena Matić i Tara Ristić zauzele su peto mesto u konačnom plasmanu, kao i Vuk Delić i Mladen Brkić.

U konkureniciji odbojkašica, Balkansko prvenstvo u Drami su osvojile Vlaseru i Karasopolu iz Grčke, u finalu su savladale Atsu i Aktaš iz Turske, 2:0, po setovima 21:15, 21:13.

U meču za treće mesto slavile su Spanu i Koravovuni iz Grčke protiv Ševked i Ilikove iz Bugarske, 2:0, po setovima 21:8, 21:15.

U finalu Balkanskog prvenstva za igrače do 20 godina slavio je bugarski par Kostandinov – Stankov protiv Turaka Sezera i Canera, 2:0, po setovima 21:18, 21:19.

Treće mesto osvojili su Ivanov i Kasarov iz Bugarske, savladavši Ahmeta i Kurtulusa, 2:1, po setovima 18:21, 21:18, 17:15.