Deveto mesto i 300 bodova za Kolarića i Bastu u Ćindžuu – naredne sedmice u Jangdžuu

BEACH – VOLLEY – FIVB 3* “ĆINDŽU 2018.”

Lazar Kolarić i Stefan Basta, reprezentativci Srbije u beach – volley, završili su takmičenje na turniru FIVB 3* Ćindžu 2018. u osmini finala i u konačnom plasmanu su zauzeli 9. mesto i osvojili 300 bodova. Miskiv i Samodaj iz Rusije su, rano jutros po našem vremenu, u osmini finala, pobedili srpske reprezentativce sa 2:1, po setovima 15:21, 21:17 i 15:11.

Kolarić i Basta su u 1. kolu B grupe savladali kineski par Nu/Jang sa 2:0 (21:15, 21:11), ali su zatim poraženi u meču koji je odlučivao o direktnom plasmanu u osminu finala. Rusi Hudjakov i Bikanov su u 2. kolu B grupe pobedili Kolarića i Bastu sa 2:1 (17:21, 21:18, 15:13).

Srpski reprezentativci su zatim, u razigravanju za plasman u osminu finala savladali turski par Giginoglu/Gegtepe sa 2:0, po setovima 21:19 i 21:17.

Kolarić i Basta će igrati u glavnom žrebu turnira FIVB 4* Jangdžu 2018, koji će se odigrati 9 – 14. oktobra u Kini.