Trofeji za Jasnu Majstorović, Nikolu Mijailovića i Filipa Stoilovića

SENIORKE I SENIORI – KUP FRANCUSKE 2017.

U Klermon Feranu su odigrane finalne utakmice Kupa Francuske u obe konkurencije, a titule su osvojili Venelo, za koji igra Jasna Majstorović i Ažaksio, za koji igraju Nikola Mijailović i Filip Stoilović.

Venelo je osvojio prvu titulu u istoriji, pošto je u finalu savladao Bezije sa 3:2, po setovima 12:25, 25:17, 22:25, 25:22 i 17:15, posle 140 minuta igre. Jasna Majstorović je osvojila 9 poena (1 as, napad 25 – 8, 32 %, 22 prijema). U prvom setu je ušla sa klupe, a zatim do kraja meča bila u postavi. Kuriozitet je učinak Izabel Hak, Šveđanke u redovima Bezijea, koja je bila najbolji poenter meča sa čak 46 poena (3 asa, 2 bloka, napad 93 – 41, 44 %, 2 prijema).

Ažaksio je do druge uzastopne titule pobednika Kupa Francuske stigao pobedom nad Nantom od 3:0, po setovima 25:23, 25:20 i 25:18, posle 88 minuta igre. Nikola Mijailović je bio najbolji poenter svog tima sa 18 poena (4 bloka, napad 20 – 14, 70 %, 10 prijema), dok je Filip Stoilović tokom sva tri seta ulazio na servis.