Treća uzastopna titula prvaka Poljske za Stefanu Veljković i Hemik iz Polica

SENIORKE – PRVENSTVO POLJSKE 2015.

Hemik Police, za koji igra Stefana Veljković, osvojio je treću uzastopnu titulu prvaka Poljske. Hemik je u finalnoj seriji, sa 3:0 u pobedama, savladao Atom Trefl Sopot.U trećoj utakmici, odigranoj u Ergo Areni u Sopotu, Hemik je slavio sa 3:0, po setovima 25:23, 25:18 i 25:23, posle 92 minuta igre.

Stefana Veljković je za Hemik osvojila 11 poena (2 asa, 1 blok, napad 9 – 8, 89 %). U redovima domaćina, Danica Radenković je je osvojila 2 poena (napad 2 – 2), dok je Ivana Đerisilo ulazila u drugom setu (2 prijema, napad 1 – 0).

Hemik je ove sezone osvojio triplu krunu, pošto je prethodno trijumfovao u Super Kupu Poljske i Kupu Poljske.

Hemik je peti put prvak Poljske, a prethodne četiri titule osvojio je 1994, 1995, 2014. i 2015.