Titula Super Kupa Poljske za Hemik Police – Sanja Malagurski najbolji primač

SENIORKE – SUPER KUP POLJSKE 2014.

Posle treće titule prvaka Poljske i četvrte titule pobednika Kupa Poljske, Hemik Police je u ovoj godini osvojio i Super Kup Poljske, a Sanja Malgaruski je proglašena za najboljeg primača meča.

Hemik je u odlučujućem meču savladao Mušinjanku sa 3:1, po setovima 25:20, 18:25, 25:20 i 25:23.

Finalni meč je odigranu Šamotuleu u okviru Amika Kupa 2014, u kome je Hemik sa po 3:2 savladao Atom Trefl Sopot i Impel Vroclav.

Meč je odigran 28. septembra, tokom trajanja SP 2014. u Italiji.

Hemik Police je prošle sezone osvojio duplu krunu u Poljskoj – Prvenstvo i Kup, a značajan doprinos osvajanju titula su dale Maja Ognjenović i Ana Bjelica. Od ove sezone dres Hemik Polica nose i Sanja Malagurski i Stefana Veljković.

Zanimiljvo je da je Prvenstvo Poljske počelo 3. oktobra i da je Hemik ostvario dve pobede na startu (3:1 protiv Žešova i 3:2 protiv Atom Trefl Sopota), uz odložen meč protiv Vroclava iz 2. kola.