Od naredne sezone „bod sistem“ umesto „zlatnog seta“

SENIORKE – LIGA ŠAMPIONA 2013. – FINALNI TURNIR

U dvorani Ajdin Dogan na Univerzitetu Galatasaraj u Istanbulu, juče je održana konferencija za novinare, kojoj su prisustvovali Andre Mejer iz Luksemburga, predsednik CEV, Ozkan Mutlugil, predsednik Odbojkaške federacije Turske i generalni sekretar BVA, Lufti Aribogan, član Izvršnog odbora Galtasaraja i Hasan Onder, predsednik Daikina. Andre Mejer je najavio da se ukida pravilo “zlatnog seta” od naredne sezone i da će u slučajevima kada se igraju po dve utakmice presudan biti broj osvojenih bodova, po sistemu koji se već koristi u takmičenjima CEV. Dakle, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaće se po tri boda, a kada rezultat bude 3:2, pobednik će dobiti dva, a poraženi jedan bod. “Zlatni set” će se igrati jedino ukoliko ekipe budu izjednačene po broju bodova.