Hrabra Vojvodina NS seme bez kapitena Simića do prvog boda u Ligi šampiona

SENIORI – LIGA ŠAMPIONA 2020.

Vojvodina NS seme iz Novog Sada, prvak Srbije i pobednik Banka Poštanska štedionica Superlige 2018/2019. pretrpela je minimalni poraz u 3. kolu E grupe CEV Lige šampiona 2020. Belgijski Knak Ruselar je večeras, u dvorani SPC Vojvodina u Novom Sadu, pobedio Vojvodinu NS seme sa 3:2, po setovima 25:21, 25:20, 22:25, 22:25 i 15:12, posle 128 minuta igre.

Novosađani su bili lišeni pomoći Stevana Simića, kapitena i blokera, koji je nije bio u timu zbog povrede desnog bicepsa, ali su ipak uspeli da nadoknade minus od dva seta i stignu na korak od pobede. Iskusniji Belgijanci su bili uspešniji u petom setu, ali ne bi bilo nezasluženo ni da su Novosađani trijumfovali.

Vojvodina NS seme će u 4. kolu E grupe gostovati u Nemačkoj. Meč Fridrihshafen – Vojvodina NS seme odigraće se u sredu, 29. januara od 20.00 časova u ZF areni u Fridrihshafenu.