BPS gensp

Novara – Vakfibank i Fenerbahče – Koneljano u polufinalu odbojkašica

SENIORKE – LIGA ŠAMPIONA 2019.

U polufinalu Lige šampiona 2019. u konkurenciji odbojkašica sastaće se italijanske i turske ekipe. Početkom aprila u borbi za finale igraće Novara – Vakfibank i Fenerbahče – Koneljano. U revanš mečevima četvrtfinala, Novara je drugi put pobedila Štutgart, dok je Vakfibank iznenađujuće ubedljivo savladao Dinamo iz Moskve. Fenerbahče je zabeležio i drugu pobedu protiv Skandićija posle dosta muka, dok je Koneljano eliminisao Ezačibaši posle “zlatnog seta”.

Vakifbank Istanbul (Milena Rašić) je eliminisao Dinamo iz Moskve (Maja Ognjenović) pošto je u revnš meču Ruskinjama prepustio samo 43 poena. Vakifbank je slavio sa 3:0, po setovima 25:19, 25:16 i 25:8, posle 63 minuta igre. U pobedničkom timu, Milena Rašić je odigrala po običaju odličan meč i osvojila 10 poena (3 bloka, 3 asa, napad 6 – 4, 67%), dok je Maja Ognjenović za Dinamo osvojila 2 poena (2 asa, 1 prijem).

Novara (Stefana Veljković) je u drugoj utakmici, na svom terenu, savladala Štutgart sa 3:2 (25:14, 25:22, 16:25, 18:25, 16:14). Stefana Veljković je osvojila 9 poena (1 blok, 1 as, napad 13 – 7, 54%).

Fenerbahče Istanbul (Ana Antonijević, Zoran Terzić, Željko Bulatović, Vladimir Banković) je i drugi put savladao Skandići (Jovana Stevanović, Bojana Milenković), ovoga puta sa 3:2 (19:25, 26:28, 25:22, 25:17, 15:8), posle 118 minuta igre. Ana Antonijević je za turski tim osvojila 3 poena (1 blok, napad 4 – 2, 50%). U redovima Skandićija, Jovana Stevanović je osvojila 11 poena (4 bloka, 2 asa, napad 12 – 5, 42%), dok se Bojana Milenković nije još oporavila od povrede kolena. Najefikasnija na meču bila je Melisa Teresa Vargas Abreu, korektor Fenerbahčea, koja je osvojila 35 poena (3 asa, 1 blok, 4 prijema, napad 62 – 31, 50%).

Ipak, najveće iznenađenje u četvrtfinalu je priredio Koneljano eliminacijom Ezačibašija u Istanbulu posle “zlatnog seta” (15:10 – 16 minuta). Posle maksimalnog poraza u Italiji, Koneljano je u regularnom toku meča pobedio domaći Ezačibaši Istanbul (Tijana Bošković, Nataša Krsmanović) sa 3:1 (25:21, 25:23, 21:25, 25:21). Tijana Bošković je ulazila u igru tokom prva tri seta i odigrala je četvrti i “zlatni set” i osvojila 15 poena (1 as, napad 30 – 14, 47%), dok je Nataša Krsmanović ulazila u igru u trećem i četvrtom setu i odigrala “zlatni set”. Osvojila je 1 poen iz napada.

Utakmice polufinala odigraće se 2 – 11. aprila. Vakfibank i Koneljano će biti domaćini u prvim utamicama, a Novara i Fenerbahče u revanš mečevima.

Finala Lige šampiona 2019. u obe konkurencije odigraće se 18. maja u dvorani Maks Šmeling Berlinu, u Nemačkoj.