„Crveno – beli“ dočekuju Hapoel u utorak (17,00) – dva seta do plasmana u osminu finala

SENIORI – KUP IZAZIVAČA 2016.

Odbojkaši Crvene zvezde ugostiće izraelski Hapoel iz Kfar Saba u drugoj utakmici šesnaestine finala Kupa Izazivača 2016. Utakmica Crvena zvezda – Hapoel odigraće se sutra (utorak, 15. decembar) od 17,00 časova u beogradskoj dvorani USC “Voždovac” na Banjici.

U prvom meču, odigranom u Izraelu, Crvena zvezda je savladala Hapoel sa 3:1 (25:22, 25:23, 19:25, 26:24).

Po propozicijama CEV, ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova posle dve utakmice, ukupnog pobednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod.

Ukoliko eliminiše Izraelce, Crvena zvezda će u osmini finala (20. i 27. januar) igrati protiv pobednika meča šesnaestine finala Amšteten (Austrija) – Arago Set (Francuska). U prvoj utakmici, odgranoj u Austriji, Arago Set je pobedio Amšteten sa 3:0 (25:13, 25:18, 25:22), a revanš će se odigrati sutra (utorak, 15. decembar) od 20,00 časova u Setu.

Drugi predstavnik Srbije u Kupu Izazivača 2016, Spartak iz Ljiga, pobednik BVA Kupa 2015, igraće u osmini finala (20. i 27. januar) protiv pobednika duela osmine finala Etnikos Aleksandropolis (GRE) – Prijevica (SVK). U prvom meču, odigranom u Grčkoj, Etnikos je pobedio Prijevicu sa 3:1 (25:15, 23:25, 31:29, 25:16), a revanš će se odigrati u sredu, 16. decembra od 18,00 časova u Slovačkoj.

Spartak će biti domaćin u prvom meču, 20. januara, a gostovaće u revanšu u Grčkoj ili Slovačkoj, 27. januara.