Crvena zvezda u četvrtak u Izraelu (18,00) u šesnaestini finala

SENIORI – KUP IZAZIVAČA 2016.

Odbojkaši Crvene zvezde odigraće prvi meč šesnaestine finala Kupa Izazivača 2016. sutra (četvrtak, 3. decembar) od 18,00 časova po našem vremenu u Kfar Sabi, u Izraelu, protiv Hapoela. Revanš utakmica će se odigrati u utorak, 15. decembra od 17,00 časova u dvorani USC “Voždovac” na Banjici u Beogradu.

Po propozicijama CEV, ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova posle dve utakmice, ukupnog pobednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod.

Ukoliko eliminiše Izraelce, Crvena zvezda će u osmini finala (20. i 27. januar) igrati protiv pobednika meča šesnaestine finala Amšteten (Austrija) – Arago Set (Francuska). U prvoj utakmici, odgranoj u Austriji, Arago Set je pobedio Amšteten sa 3:0 (25:13, 25:18, 25:22).

Drugi predstavnik Srbije u Kupu Izazivača 2016, Spartak iz Ljiga, pobednik BVA Kupa 2015, igraće u osmini finala (20. i 27. januar) protiv pobednika duela osmine finala Etnikos Aleksandropolis (GRE) – Prijevica (SVK). Spartak će biti domaćin u prvom meču, 20. januara, a gostovaće u revanšu u Grčkoj ili Slovačkoj, 27. januara.