Istorijski rezultat: VOJVODINA NS SEME POBEDNIK KUPA IZAZIVAČA !!!

SENIORI – KUP IZAZIVAČA 2015. – FINALE

Odbojkaši Vojvodine NS Seme iz Novog Sada ostvarili su istorijski, i najbolji rezultat srpskih odbojkaških klubova osvajanjem Kupa Izazivača 2015. U drugoj utakmici finala, odigranoj večeras u dvorani “Benfika” u Lisabonu, Benfika je pobedila Vojvodinu NS Seme sa 3:2, po setovima 24:26, 21:25, 25:16, 25:23 i 15:10, posle 123 minuta igre.

U prvoj utakmici, odigranoj u Novom Sadu, Vojvodina NS Seme je savladala Benfiku sa 3:1 (25:19, 25:23, 22:25, 25:22).

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.

Flavio Soareš Zeleo, bloker Benfike, proglašen je za najboljeg igrača (MVP) finala !?!?

Kvalitet pre svega, ali i borbenost i smirenost izabranika Strahinje Kozića, doneli su trijumf novosadskom klubu. Početak meča je pripao Vojvodini NS Seme, ali su domaćini uspeli u finišu da dođu do aktivnog rezultat. Povela je Vojvodina NS Seme sa 23:20, a Portugalci preokrenuli na 24:23. Usledila je serija od tri vezana poena Novosađana za konačnih 26:24, za vođstvo od 1:0 u setovima. U drugom setu, Vojvodina NS Seme je vodila sa 10:14, pa 12:6 i 16:13, da bi u finišu povela sa 24:21, a zatim realizovala prvu, šampionsku set loptu za 25:21, vođstvo od 2:0 u setovima i titulu pobednika Kupa Izazivača 2015. Preostala tri seta Benfika je rešila u svoju korist i tako dobila meč sa 3:2.

Iako lišeni pomoći Borislava Petrovića, jednog od najiskusnijih u timu, koji je zbog povrede izašao u finišu prvog seta, Novosađani su u Stevanu Simiću dobili još jednog člana šampionske postave, koja je uspešno okončala put u Lisabon.

Uspeh Vojvodine NS Seme je još veći ukoliko se zna da je prosek starosti, odnosno mladosti ekipe samo 21 godina i 11 meseci, kao i da u redovima Novosađana igraju samo odbojkaši iz Srbije, dakle bez stranaca.