Crvena zvezda u osmini finala Kupa izazivača

SENIORI – KUP IZAZIVAČA 2014.

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa izazivača 2014, pošto su u šesnaestini finala eliminisali Volej Zalau iz Rumunije, koji igra Vojislav Škorić, trijumfom u “zlatnom setu” sa 15:11, posle 15 minuta igre. U regulranom toku revanš meča šesnaestine finala, koji je odigran večeras u dvorani “Šumice” u Beogradu, Crvena zvezda je pobedila Volej Zalau sa 3:0, po setovima 25:13, 26:24 i 25:22, posle 72 minuta igre.

U prvoj utakmici, odigranoj u Rumuniji, Volej Zalau je pobedio Crvenu zvezdu sa 3:0 (25:21, 25:21, 25:20).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko se meč završi rezultatom 3:2 pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova, o konačnom pobedniku odlučuje “zlatni set”.

Crvena zvezda će u osmini finala igrati sa pobednikom dvomeča Šomon (Francuska) – Krimsoda Krasnoperekopsk (Ukrajina). U prvoj utakmici, odigranoj u Ukrajini, Šomon, za koji igra Miloš Terzić, a trener je Nikola Matijašević, trijmufovao je sa 3:2 (28:26, 25:27, 25:22, 18:25, 15:13). Revanš utakmica će se odigrati sutra (sreda, 18. decembar) od 20,00 časova u Šomonu, u Francuskoj.

Prva utakmica osmine finala Kupa izazivača 2014. odigraće se 15. januara u Francuskoj ili Ukrajini, dok će se revanš odigrati 22. januara u Beogradu.