Pobeda Turske – Srbija u petak (9.00 – TV SK 1) protiv SAD za plasman u polufinale

SENIORKE – I LIGA NACIJA 2018.
Ženska seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je minimalni poraz u prvoj utakmici na Finalnom turniru I Lige nacija 2018. u Nanđingu. Turska je danas, u meču 2. kola B grupe, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 20:25, 25:21, 25:18, 19:25 i 16:14, posle 129 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Olimpijskog sportskog centra posmatralo je 1000 gledalaca, a sudile su Jo He Kang iz Koreje i Susana Marija Rodriges Hativa iz Španije.
Propustila je Srbija šansu da se već posle prvog meča u Nanđingu plasira u polufinale Lige nacija. Imala je Srbija meč loptu, ali je nije iskoristila, pa je Turska uspela da preokrene rezultat i slavi posle pet setova.
Srbija je povela na početku meča sa 6:3, pa 10:5 i 14:8. Posle vođstva Srbije od 16:10, Turkinje su smanjile na 16:14. Odgovorila je Srbija vođstvom 20:14, a Turska ponovo smanjila, ovoga puta na 20:18. Povela je Srbija zatim sa 23:18, a prvi set je dobila sa 25:20.
Srbija je i u drugom setu imala prednost od tri poena – 6:3, ali su Turkinje preokrenule na 8:7, pa povele sa 13:9. Smanjila je Srbija na 13:11, a posle 15:13 za Tursku, preokrenula rezultat i povela sa 17:15. Izjednačila je Turska na 17:17, a zatim povela sa 21:20. Finiš je potpuno pripao Turkinjama, koje su drugi set dobile sa 25:21 i izjednačile na 1:1 u setovima.
Posle 1:0 za Srbiju u trećem setu, Turska je serijom 4:0 stigla do prednosti od 4:1, a zatim tu razliku održavala do sredine seta. Izjednačila je Srbija na 12:12, a Turska potom povela sa 16:12, pa 19:13 i 21:14. Turska je treći set rešila u svoju korist sa 25:18 i povela sa 2:1 u setovima.
U četvrtom setu, Turska je povela sa 4:1, a Srbija preokrenula na 8:6, pa 11:7. Izjednačile su Turkinje na 12:12, a Srbija zatim povela sa 16:12 i potom povećavala prednost. Na kraju je bilo 25:19 za izjednačenje na 2:2 u setovima.
U petom setu se vodila ravnopravna borba, u kojoj je Srbija imala minimalnu prednost do rezultata 6:5. Tada su Turkinje sa dva vezana poena povele sa 7:6, a Srbija serijom 4:0 stigla do prednosti od 10:7. Smanjile su Turkinje na 10:9, a Srbija povela sa 12:9. Turska je serijom 4:0 stigla do vođstva od 13:12, a Srbija sa dva uzastopna poena do prve meč lopte – 14:13. Nije je Srbija iskoristila, da bi Turska sa tri uzastopna poena stigla do konačnih 16:14 za pobedu od 3:2.
Srbija će sutra, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv SAD od 9.00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.
FINALNI TURNIR I LIGE NACIJA 2018. – NANĐING (DVORANA OLIMPIJSKOG SPORTSKOG CENTRA), KINA (27. JUN – 1. JUL):
B GRUPA (SRBIJA, SAD, TURSKA):
1. KOLO – SREDA, 27. JUN:
SAD – TURSKA             3:2 (17:25, 21:25, 25:21, 25:15, 15:11)
2. KOLO – ČETVRTAK, 28. JUN:
SRBIJA – TURSKA         2:3 (25:20, 21:25, 18:25, 25:19, 14:16)

A GRUPA (KINA, BRAZIL, HOLANDIJA):
KINA – HOLANDIJA       3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:18)
BRAZIL – HOLANDIJA    19.15 (13.15)
KINA – BRAZIL              20.30 (14.30)
SUBOTA, 30. JUN – POLUFINALE:
A 1 – B 2                15.00 (9.00)
B 1 – A 2                19.45 (13.45)
Moguća je promena satnice utakmica polufinala u zavisnosti od zahteva TV stanica.