Brazil, Rusija i SAD u polufinalu – Srbija u petak protiv Francuske (20.45 – TV SK 3)

SENIORI – I LIGA NACIJA 2018.
Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u prvom meču Finalnog turnira I Lige nacija 2018. u Lilu. Brazil je večeras, u meču 2. kola A grupe, pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 25:16, 28:26 i 25:19, posle 93 minuta igre.
Utakmicu na stadionu Pjer Moroa posmatralo je 3120 gledalaca, a sudili su Đang Liju iz Kine i Fabricio Paskvali iz Italije.

Srbija je poražena od Brazila, u meču u kome su izabranici Nikole Grbića propustili prilike u drugom setu da dođu do izjednačenja. Borila se Srbija i kada je gubila sa 2:0, ali je Brazil u završnici trećeg seta imao više koncentracije i smirenosti i na kraju stigao do plasmana u polufinale. Srbiji je za plasman u borbu za medalje potrebna pobeda protiv Francuske od 3:0 ili 3:1, odnosno 3 boda.
Odlično je Brazil počeo meč i poveo sa 8:3, pa 11:5 i 16:9. Smanjila je Srbija na 16:11, a Brazilci zatim poveli sa 20:11, a prvi set su dobili sa 25:16.
U drugom setu se vodila ravnopravna borba. Brazil je vodio na prvom tehničkom tajm – autu sa 8:7, a Srbija zatim povela sa 9:8. Usledilo je vođstvo Brazila od 11:10, pa se potom igralo poen za poen. Posle izjednačenja na 17:17, Brazil je poveo sa 19:17, ali je Srbija uspela da poravna na 21:21. Brazilci su prvi stigli do set lopte – 24:23, koju nisu iskoristili, ali jesu četvrtu za konačnih 28:26, za prednost od 2:0 u setovima.
U trećem setu se igralo izjednačeno, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Brazil je sredinom seta poveo sa 16:13, pa potom 20:15 i 21:18, set je dobio sa 25:19, a meč sa 3:0.
Srbija će sutra, u poslednjem, 3. kolu A grupe igrati protiv Francuske od 20.45 časova, uz direktan prenos na TV Sport Klub 3.
Sve utakmice iz Lila direktno će prenositi TV Sport Klub 3, sem finala koje će biti emitovano na TV Sport Klub 1.
Plasman u polufinale izboriće po dve selekcije iz obe grupe.

FINALNI TURNIR I LIGE NACIJA 2018. – LIL (STADION PJER MOROA), FRANCUSKA (4 – 8. JUL):
Sudije: Deni Fransisko Sespedes Lasi iz Dominikanske Republike, Đang Liju iz Kine, Paulo Tursi iz Brazila, Fabricio Paskvali iz Italije, Nasr Šaban iz Egipta, Andrej Zenovič iz Rusije, Fabris Kolados iz Francuske.

A GRUPA (FRANCUSKA, SRBIJA, BRAZIL):
1. KOLO – SREDA, 4. JUL:
SRBIJA SLOBODNA.
FRANCUSKA – BRAZIL   3:2 (22:25, 25:20, 21:25, 25:22, 15:13)
2. KOLO – ČETVRTAK, 5. JUL:
SRBIJA – BRAZIL    0:3 (16:25, 26:28, 19:25)

B GRUPA (RUSIJA, SAD, POLJSKA):
RUSIJA – POLJSKA        3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 25:17)
SAD – POLJSKA      3:0 (28:26, 25:17, 25:18)

B 1 – A 2          16.30
Moguća je promena satnice utakmica polufinala u zavisnosti od zahteva TV stanica.