Pioniri Proletera iz Zrenjanina prvaci Vojvodine

OSS – OSV

Proleter iz Zrenjanina osvojio je titulu prvaka Vojvodine u konkurenciji pionira, pošto je zauzeo prvo mesto na Finalnom turniru koji je odigran u Sremskim Karlovcima. Drugo mesto je zauzeo SK Volej iz Novog Sada, treći je Klek Srbijašume iz Kleka, a četvrto Stražilovo iz Sremskih Karlovaca.

Filip Popov (Proleter) je proglašen za najboljeg igrača (MVP), Dalibor Panjković (Proleter) za najboljeg blokera, Dušan Ćućilović (SK Volej) za najboljeg tehničara, a Miloš Smiljanski (Proleter) za najboljeg smečera. Danilo Ratković (Klek Srbijašume) je najbolji primač, a Vuk Nedić (Stražilovo) najbolji libero Finalnog turnira.

Medalje i nagrade najboljim timovima i pojedincima uručili su Andrija Gerić i Vasa Mijić, proslavljeni reprezentativci i osvajači zlatne medalje na Olimpijskim igrama 2000. u Sidneju, dr Nedžad Osmankač, predsednik UOTV, Branko Majkić, generalni sekretar OSV i Dušan Španović, delegat Finalnog turnira.

Rezultati:
Polufinale:

Proleter (Zrenjanin) – Stražilovo (Sremski Karlovci)       3:0 (25:12, 25:11, 25:21)

SK Volej (Novi Sad) – Klek Srbijašume (Klek)    3:1 (25:22, 25:16, 17:25, 25:18)

Meč za treće mesto:

Klek Srbijašume (Klek) – Stražilovo (Sremski Karlovci)      3:2 (20:25, 23:25, 25:21, 25:21, 15:7)

Finale:

Proleter (Zrenjanin) – SK Volej (Novi Sad)         3:1 (21:25, 25:16, 25:19, 25:18)