Vidovdan iz Gračanice pobednik VII Međunarodnog “Turnira prijateljstva” u Lebanu

OSS – MOS JABLANIČKOG, TOPLIČKOG I PČINJSKOG OKRUGA

Odbojkaški klub Radan iz Lebana organizovao je VII Međunarodni “Turnir prijateljstva” u konkurenciji pionirki, koji je odigran u Hali sportova u Lebanu. Na turniru je učestvovalo 8 ekipa: Vidovdan iz Gračanice, Sokolica iz Zvečana, Slavija iz Sofije, iz Bugarske, Janta Volej iz Skoplja, iz Severne Makedonije, Panda iz Vranja, Vlasina iz Vlasotinca, Sloga 2016 iz Batočine i Radan iz Lebana. Titulu pobednika osvojio je Vidovdan iz Gračanice, koji je u finalu savladao Janta Volej iz Skoplja sa 2:0 (25:21, 28:26).

U meču za treće mesto, Slavija iz Sofije je pobedila Sokolicu iz Zvečana sa 2:1 (25:21, 22:25, 15:9).

Igor Miljković, generalni sekretar OSB i Nebojša Đorđević, sportski direktor OK Radan iz Lebana, predali su pehare i medalje najboljim ekipama.

Tokom trajanja turnira u centru Lebana je bio izložen pehar namenjen prvaku Evrope, koji su seniorke Srbije osvojile u Ankari na XXXI EP 2019.