BPS gensp

Mađarice slavile u Staroj Pazovi

SENIORKE – KUP CEV 2017.

Odbojkašice Jedinstva pretrpele su poraz u prvom meču šesnaestine finala Kupa CEV 2017. Mađarska Linamar Bekeščaba, za koju igra Tatjana Matić, a trener je Saša Nedeljković, pobedila je večeras, u Hali sportova u Staroj Pazovi, Jedinstvo sa 3:1, po setovima 25:17, 12:25, 25:16 i 25:15, posle 93 minuta igre.

Revanš utakmica će se odigrati u sredu, 25. januara od 18,00 časova u Bekeščabi, uz direktan prenos na http://www.laola1.tv/en-int/livestream/linamar-bekescsabai-rse-jedinstvo-stara-pazova-len

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.
Ukoliko eliminiše Mađarice, Jedinstvo će u osmini finala igrati protiv pobednika dvomeča Didingen (SUI) – Bezije (FRA). Mečevi osmine finala su na programu 8. i 22. februara.