Volej Kenic u četvrtfinalu

SENIORKE – KUP CEV 2016.

Odbojkašice Crvene zvezde nisu uspele da se plasiraju u četvrtfinale Kupa CEV 2016, pošto su u osmini finala eliminisane od švajcarskog Volej Kenica, protiv koga su revanš meč odigrale u oslabljenom sastavu, bez povređenih Marije Pucarević i Bojane Milenković. Volej Kenic je večeras, u dvorani USC „Voždovac“ na Banjici, u drugom meču osmine finala pobedio Crvenu zvezdu sa 3:0, po setovima 25:17, 25:20 i 25:18, posle 70 minuta igre.

U prvom meču, odigranom u Bernu, Volej Kenic je pobedio Crvenu zvezdu sa 3:1 (25:23, 25:15, 22:25, 25:22).

Po propozicijama CEV, ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova posle dve utakmice, ukupnog pobednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod.

Drugi predstavnik Srbije, NIS Spartak iz Subotice, gostovaće u revnšu osmine finala u Rumuniji. Meč Stinca Bakau – NIS Spartak odigraće se u četvrtak, 17. decembra od 16,00 časova po našem vremenu. U prvoj utakmici, odigranoj u Subotici, Rumunke su slavile sa 3:1 (25:17, 23:25, 25:21, 25:22).

NIS Spartak će u četvrtfinalu, ako eliminiše Stincu Bakau, igrati protiv pobednika dvomeča Dinamo Krasnodar (Rusija) – Linamar Bekeščaba (Mađarska). U prvoj utakmici, odigranoj u Krasnodaru, Dinamo je pobedio Bekeščabu sa 3:0 (25:21, 28:26, 25:16). Revanš je na programu u četvrtak, 17. decembra od 18,00 časova u Mađarskoj.

Utakmice četvrtfinala Kupa CEV 2016. na programu su 20. i 27. januara.