Dinamo iz Krasnodara pobednik Kupa CEV u konkurenciji odbojkašica

SENIORKE – KUP CEV 2015. – FINALE

Dinamo iz Krasnodara je pobednik Kupa CEV 2015. u konkurenciji odbojkašica, pošto je pobedio Atom Trefl Sopot u “zlatnom setu” sa 15:10, posle 16 minuta igre. U regularnom toku meča, odigranom u u Ergo Areni u Gdanjsku, Atom Trefl Sopot je pobedio Dinamo sa 3:1, po setovima 26:24, 18:25, 26:24 i 25:22, posle 123 minuta igre.

Renato Arena iz Italije, potpredsednik CEV, predao je Ljubov Šaškovoj, kapitenu Dinama, pehar namenjen pobedniku Kupa CEV, a Tatjani Košeljevoj, primaču Dinama, trofej za najbolju igračicu (MVP) finala.

U prvoj utakmici, odigranoj u Krasnodaru, u Rusiji, Dinamo je pobedio Atom Trefl Sopot sa 3:0 (25:18, 25:20, 25:22).

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igra se “zlatni set” do 15 poena.

SENIORKE – KUP CEV 2015. – FINALE (7. I 11. APRIL):

PRVA UTAKMICA – UTORAK, 7. APRIL:

KRASNODAR:

Dinamo Krasnodar (RUS) – PGE Atom Trefl Sopot (POL)      3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

Sudije: Boris Kolarević (SRB) i Nikolae Romeo Marin (ROU). Supervizor CEV: Hanu Kananen (FIN).

DRUGA UTAKMICA – SUBOTA, 11. APRIL:

GDANJSK:

PGE Atom Trefl Sopot (POL) – Dinamo Krasnodar (RUS)      3:1 (26:24, 18:25, 26:24, 25:22) – „ZLATNI SET“:        10:15

Sudije: Sanja Miklošić (SLO) i Filip Šurman (LIE). Supervizor CEV: Šandor Hobot (HUN).