BPS gensp

Dinamo u Krasnodaru maksmimalno porazio Poljakinje

SENIORKE – KUP CEV 2015. – FINALE

Boris Kolarević, međunarodni sudija iz Srbije, bio je prvi sudija prve utakmice finala Kupa CEV 2015. u konkurenciji odbojkašica, u kojoj je sinoć Dinamo, u dvorani “Olimp” u Krasnodaru, savladao poljski Atom Trefl Sopot sa 3:0, po setovima 25:18, 25:20 i 25:22, posle 81 minuta igre.

Druga utakmica finala odigraće se u subotu, 11. aprila od 20,00 časova u Ergo Areni u Gdanjsku, u Poljskoj.

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.

SENIORKE – KUP CEV 2015. – FINALE (7. I 11. APRIL):

PRVA UTAKMICA – UTORAK, 7. APRIL:

KRASNODAR:

Dinamo Krasnodar (RUS) – PGE Atom Trefl Sopot (POL)      3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

Sudije: Boris Kolarević (SRB) i Nikolae Romeo Marin (ROU). Supervizor CEV: Hanu Kananen (FIN).

DRUGA UTAKMICA – SUBOTA, 11. APRIL:

GDANJSK:

PGE Atom Trefl Sopot (POL) – Dinamo Krasnodar (RUS)      20,00

Sudije: Sanja Miklošić (SLO) i Filip Šurman (LIE). Supervizor CEV: Šandor Hobot (HUN).