Izvanredna Crvena zvezda na korak od finala

SENIORKE – KUP CEV – POLUFINALE

Odbojkašice Crvene zvezde trijumfovale su u prvoj utakmici polufinala Kupa CEV. Crvena zvezda je večeras, u dvorani Šumice u Beogradu, savladala Urbino iz Italije sa 3:1, po setovima 25:19, 23:25, 25:19 i 25:21, posle 93 minuta igre. Fantastično su tokom čitavog meča igrale izabranice Ratka Pavličevića i zasluženo stigle na korak od finala Kupa CEV. Revanš utakmica će se odigrati u nedelju, 20. marta od 18,00 časova u Urbinu.

Propozicijama takmičenja u Kupu CEV predviđeno je da, ukoliko obe ekipe ostvare po jednu pobedu, bez obzira na rezultat, o plasmanu u naredni krug odlučuje „zlatni set“.

Ukoliko eliminišu Urbino, crveno – bele će, u svom drugom uzastopnom, finalu Kupa CEV igrati protiv pobednika dvomeča Tauron Dabrova Gorniča (Poljska) – Dinamo Krasnodar (Rusija). U prvoj utakmici, odigranoj sinoć u Dabrovoj Gorniči, domaćin je slavio sa 3:0, po setovima 25:14, 25:20 i 25:23. Revanš će se odigrati u nedelju, 20. marta od 17,00 časova po lokalnom, odnosno od 15,00 časova po našem vremenu.