BPS gensp

Trijumf Crvene zvezde protiv Post Švehata

SENIORKE – KUP CEV – ČELENDŽ RUNDA

Odbojkašice Crvene zvezde ostvarile su pobedu u prvoj utakmici čelendž runde Kupa CEV protiv Post Švehata iz Austrije. Crvena zvezda je večeras, u dvorani Šumice, savladala Post Švehat sa 3:1, po setovima 25:21, 25:22, 19:25 i 25:16, posle 102 minuta igre. Revanš će se odigrati narednog četvrtka, 03. marta od 20,15 časova u Beču, u Austriji. Propozicijama takmičenja u Kupu CEV predviđeno je da, ukoliko obe ekipe ostvare po jednu pobedu, bez obzira na rezultat, o plasmanu u naredni krug odlučuje „zlatni set“. Ukoliko izbore plasman u polufinale, crveno – bele će u meču za finale Kupa CEV igrati protiv pobednika meča Organika Lođ (Poljska) – Urbino (Italija). Od ove godine u Kupu CEV se ne igra Finalni turniri, već po dve utakmice (kod kuće i u gostima), kako u čelendž rundi, tako i u polufinalu i finalu.