Busto Arsicio pobednik Kupa CEV

SENIORKE – KUP CEV 2019. – FINALE

Odbojkašice italijanskog Busto Arsicija osvojile su titulu pobednika Kupa CEV 2019, po što su i u drugoj utakmici finala pobedile rumunsku Albu iz Blaža (Marina Vujović, Nađa Ninković, Maja Aleksić, Ana Lazarević, Aleksandra Ćirović, Darko Zakoč, Aleksandar Kukrić, Stevan Ljubičić, Bojan Perović). U meču odigranom u Italiji, domaćin je pobedio sa 3:1, po setovima 25:27, 25:19, 25:23 i 25:20, posle 110 minuta igre.

Brit Herbots, primač Busto Arsicija, proglašena je za najbolju igračicu finala (MVP).

U redovima Albe, Ana Lazarević je osvojila 10 poena (3 asa, 3 bloka, 26 prijema, napad 24 – 4, 17%), Nađa Ninković 5 poena (2 bloka, napad 10 – 3, 30%), a Maja Aleksić 4 poena (3 asa, napad 6 – 1, 17%). Aleksandra Ćirović je igrala u četvrtom setu bez poenterskog učinka, dok je Marina Vujović imala 13 prijema.

Busto Arsicio je osvojio treću titulu u Kupu CEV. Prethodno je trijumfovao 2010. i 2012.